SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Süper Kupa’da yaşananlar ve TFF’nin vermiş olduğu cezalar hakkında sert açıklamalarda bulundu.

İşte Aziz Yıldırım’ın açıklamalarından satır başları;

* 3 Temmuz öncesine dönülebilmesi için yeniden yargılama Türkiye için bir şanstır.

* Herkes birbirine elini uzatabilir, dost olabilir. Onun dışında dost olmak, sahtekarlık yapmaktır. Bunu da biz kabul etmiyoruz. Yalandan elini uzatıp dost olduk demek bizi üzüyor, rahatsız ediyor.

*Bugün herkes bizim üzerimizden bu olayı kullanıyor. Türkiye de kullanıyor, Avrupa da kullanıyor. Herkes bizim üzerimizden kendi menfaatleri doğrultusunda 3 Temmuz'u kullanıyor. Bunu siyaset de kullanıyor, ekonomi de kullanıyor. Mahkemede hesaplaşılması lazım.

* Stadın karanlığında kupa almak için çarpışanlar, zorlayanlar “Biz dostuz” diye konuşurlarsa, bizi üzerler. Yeniden yargılama ile herkesin eteğindeki taşı mahkemede dökmesi lazım.

* Fenerbahçeli olduğu için ceza aldı Volkan. Her şeyden önce Türk Milli Takım kaptanına ve bir Türk çocuğuna yapılan bu muamele beni üzdü.

* Kupada her şeyi federasyon uyguladı, cezayı biz yedik. Halka arz bir şirkete kafana göre ceza veriyorsun. Olmaz ki! O zaman düzenleme, kaldır Süper Kupa'yı.

* Federasyonun tavrı üzücü. Volkan'a savunma hakkı bile tanınmadı. Nedense savunma yapmasından korkuldu. Apar topar karar verildi. Sen Seba Ligi diyorsan, Fair Play diyorsan, önce adaleti sağlayacaksın. Sağlayamazsan, sağlayanlar bulunur.

(Habertürk)

Yayınlanma Tarihi:10:19,