SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA’dan Fırtına’nın rakibine ceza

rabzonspor'un UEFA Avrupa Ligi L Grubu'ndaki rakiplerinden Polonya temsilcisi Legia Varşova, maçta açılan ve UEFA'yı olumsuz yönde eleştiren pankart nedeniyle 80 bin euro para cezasına çarptırıldı.

Güncellenme: 12:27, 05/09/2014
UEFA’dan Fırtına’nın rakibine ceza

Trabzonspor’un UEFA Avrupa Ligi L Grubu’ndaki rakiplerinden Polonya temsilcisi Legia Varşova, maçta açılan ve UEFA’yı olumsuz yönde eleştiren pankart nedeniyle 80 bin avro para cezasına çarptırıldı.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, 28 Ağustos’ta Legia Varşova ile Aktobe arasında oynanan UEFA Avrupa Ligi play-off rövanş karşılaşması sırasında taraftarların tribünde açtığı pankart nedeniyle UEFA tarafından kulübe 80 bin avro para cezası geldi ifade edildi.

Legia Varşova, Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda Celtic’i 4-1 ve 2-0’lık skorlarla iki maçta da yenmesine rağmen ikinci maçta cezalı oyuncusunun adını 18 kişilik kadroda göstermesi nedeniyle UEFA tarafından 3-0 yenik sayılmış ve elenerek yoluna UEFA Avrupa Ligi’nde devam etmek durumunda kalmıştı.

Bu durumu protesto etmek isteyen taraftarların maç esnasında açtıkları pankartta, UEFA domuz şeklinde karikatürize edilmiş ve “6 < 1 – Çünkü futbolun önemi yok, paranın var” ifadesi yer almıştı.