SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / DIŞ HABERLER

Galatasaray‘ın uzun süre peşinden koştuğu ve yaz transfer sezonunun son gününde kadrosuna kattığı Tarık Çamdal‘ın transfer hikayesi Almanya‘ya kadar uzandı.

 

Eskişehirspor‘dan 4 milyon 750 bin Euro karşılığında transfer edilen Tarık‘ın eski kulübü 1860 Münih taraftarı, ödenen bonservis rakamına şaşırdı. Eskişehirpor‘un 300 bin Euro karşılığında Alman kulübünden aldığı Tarık, üç yılda fiyatını 16 katına çıkarmış oldu.

Bu durum karşısında açıklama yapma ihtiyacı hisseden 1860 Münih‘in eski Sportif Direktörü Florian Hinterberger “O dönem Tarık için istediğimiz bonservis bedeli oldukça uygun bir rakamdı. Takımda ilk 11’de görev bulması zor genç bir oyuncuydu. Üç yıl içinde büyük gelişme gösterdi ve fiyatını arttırdı. Ancak yine de Galatasaray’ın ödediği rakama şaşırdığımı söylemeliyim” dedi.

 

1860 Münih‘ten Eskişehirpsor‘a transfer 2011 yılında transfer olan Tarık, sergilediği performans ile Türkiye A Milli Futbol Takımı‘na kadar yükseldi. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş‘ın listesinde yer alan başarılı futbolcu, tercihini sarı-kırmızılı kulüpten yana kullandı.

Galatasaray ile beş yıllık anlaşma imzalayan Tarık, bonservis haklarının yüzde 25’ini elinde bulundurduğu için transferden 1 milyon 200 bin Euro ekstra para kazanmış oldu.

Yayınlanma Tarihi:13:22,