SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milliler hastanelik oldu

Ankara’da kamp yapan A Milli Kadın Basketbol Takımımız’ın oyuncularından Tuğba Palazoğlu ve Esra Ural ile federasyon görevlileri musluk suyundan bulaşan virüs nedeniyle hastanelik oldu.

Güncellenme: 22:32, 05/09/2014
Milliler hastanelik oldu

Dünya Şampiyonası'nın hazırlıklarını Ankara'da sürdüren A Milli Kadın Basketbol Takımımız'ın iki oyuncusu ve Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) görevlileri ciddi sağlık sorunu yaşadı. Ay yıldızlı oyunculardan Tuğba Palazoğlu ve Esra Ural, sudan olduğu sanılan virüs kapınca hastanelik oldu. Bu oyuncuların yanı sıra, aynı otelde kalan TBF görevlileri de aynı şikayetle sağlık kurumlarına gittiler.

Basketfaul’ün haberine göre; Takımın kaldığı otelde milli takım kafilesine verilen sular markalı olduğu için, genel tahmin musluktan kullanılan suyun mikroplu olması. Son günlerde Ankara'da, resmi uyarılar yapılmasa da Kızılırmak’tan gelen şehir suyunun yeterince arıtılmadığı, ağır metallerle dolu ve mikroplu olduğu konusunda yaygın söylentiler vardı. Hatta bazı kişiler yakınlarına, “Diş fırçalarken dahi şişe suyu kullanın. Yıkanırken suyun ağzınıza girmemesine özen gösterin” uyarılarında bulunuyordu.

Yayınlanma Tarihi:20:53,