SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bir süre Beşiktaş formasını da giyen Brezilyalı futbolcu Ailton, cumartesi günü Bremen’de yapılacak jübile ile sahalara veda edecek.

2004’te Bremen’in hem ligi hem de kupayı kazanmasında büyük rol oynayan Ailton’un jübilesinde, o zamanki takım arkadaşlarından Julio Cesar, Frings, Micaud, Wiese gibi ünlüler yanında Fenerbahçe’nin yeni yıldızı Diego da forma giyecek. Biletlerin hemen hemen tamamının satıldığı jübile maçı saat 16.00’da başlayacak ve NDR televizyonu tarafından naklen yayınlanacak.

TÜRKİYE HATAYDI

Ailton jübilesi öncesi verdiği röportajda Almanya’dan ayrılıp Türkiye’ye gitmesinin hata olduğunu söyledi. Bremen’de zirveye çıktıktan sonra Schalke’ye transfer olan Ailton, oradan da Beşiktaş’a geçmişti.

Brezilyalı futbolcu “Kariyerinizdeki en büyük hata Bremen’den Schalke’ye transfer miydi?” şeklindeki soruyu şöyle yanıtladı: “Schalke Almanya’nın en köklü takımlarından biri. O transfer yanlış değildi. Geriye baktığımda en  büyük hatayı Almanya’yı terkedip Türkiye’ye gitmekle yaptığımı görüyorum. Ondan sonra zaten işler doğru dürüst gitmedi.” Ailton bundan sonraki yaşamını Meksika’da sürdürecek.

Yayınlanma Tarihi:16:52,