SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

13 yıl formasını giydiği Chelsea’den ayrılan Frank Lampard, kendisine yeni sözleşme önerilmediği için ayrılmak zorunda kaldığını açıkladı.

36 yaşındaki oyuncu The Sun‘a verdiği demeçte “Eğer bana sözleşme inerilseydi kesinlikle Chelsea’de kalırdım. Gitmem için hiçbir sebep yoktu. Tabii ki daha fazla forma şansı bulmak da isterdim. Aptal değilim. Eğer bunu yapamayacak durumda olduğumu hissetsem Manchester City’nin teklifini kabul etmezdim.” dedi.

Lampard, gönderilme kararının kimin tarafından verildiğini bilmediğini sözlerine ekleyerek “Mourinho ile de kulüp ile de görüştüm. Bana her zaman iyi davrandılar. Ama benim ile ilgili kararı kim verdi bilemiyorum. Kulüp veya Mourinho hakkında kötü bir düşüncem yok. Belki de ayrılık için doğru zamandı.” şeklinde konuştu.

Bundan sonraki hedefinin Manchester City için elinden geleni yapmak olduğunu belirten Lampard, “Manchester City’de pozitif etkiler bırakmak istiyorum. Daha sonra kariyerimde yeni bir sayfa açacağım.” ifadelerini kullandı.

Lampard, Chelse aile sözleşmesi sona erdikten sonra New York Cİty ile anlaşmış ve MLS başlayana kadar Manchester City’e kiralanmıştı.

(Goal)

Yayınlanma Tarihi:10:51,