SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / DIŞ HABERLER

Geçtiğimiz sezon Şampiyonlar Ligi kupasını kaldıran takımdan Kaptan Xabi Alonso ve Angel Di Maria‘nın ayrılmasının yankıları sürüyor.

 

Takımın Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo tarafından “Konuşursam manşet olurum. Tek söyleyebileceğim Di Maria ve Alonso takıma faydalı isimlerdi” şeklindeki üstü kapalı eleştirisine Real Madrid Başkanı Florentino Perez‘den yanıt geldi. Perez, iki ismin neden takımdan ayrıldığına açıklık getirdi.

Alonso‘nun takımdan ayrılmasına üzüldüğünü söyleyen Perez, “Kendisi geldi ve daha fazla forma şansı bulacağı bir takıma gitmek istediğini söyledi. O bizim kaptanımız. Saha içinde ve saha dışında bizim için çok önemli bir futbolcu. Ayrılmasını istemezdim. Ancak iki taraf için de en doğru kararın bu olduğuna karar verdik” dedi.

 

TOPU DI MARIA’YA ATTI

Real Madrid Başkanı, Di Maria‘nın Manchester United‘a satılmasının ise Alonso‘nun durumundan faklı olduğunu söyledi. Arjantinli yıldızın yeni sözleşme istediğine değinen Perez “Biz de kendisine yeni bir teklif önerdik. Kulüp olarak ayırabileceğimiz belirli bir rakam var. Yaptığımız teklif Di Maria‘ya yeterli gelmedi. Onun istediği rakamı verseydik, kulübün gelecekteki mali yapısına zarar verirdik. Bu nedenle satmaya karar verdik. Umarım yeni takımında başarılı olur” açıklamasında bulundu.

Yapılan transferler hakkında da konuşan Perez, dünyanın en yetenekli forvet oyuncularından James Rodriguez‘i kadrolarına kattıklarını, Alonso‘nun yokluğunu ise Toni Kroos ile dolduracaklarını da sözlerine ekledi.

Yayınlanma Tarihi:16:41,