SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

35 Özel Sporcuya Moral Yemeği

Özel Sporcular Derneği, Uluslararası Avrupa Yaz Olimpiyat Oyunları’na katılacak olan 35 özel sporcu ve teknik heyete Belçika yolculuğu öncesi moral yemeği düzenledi.

Güncellenme: 17:07, 05/09/2014
35 Özel Sporcuya Moral Yemeği

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Köksal'ın başkan yardımcılığı görevini üstlendiği Özel Sporcular Derneği, Belçika'da düzenlenecek olan Uluslararası Olimpiyat Oyunları öncesinde moral yemeği düzenledi.

35 özel sporcu ve teknik heyetin katılımı ile gerçekleşen organizasyonda, karma futbol, karma masa tenisi, yüzme, atletizm ve basketbol branşlarında Türkiye temsil edilecek.

Organizasyonun önemi ve Olimpiyat Oyunları hakkında açıklamalarda bulunan Yönetim Kurulu Üyemiz Ebru Köksal, “ Biz Galatasaray Spor Kulübü olarak yaklaşık 1,5 senedir Özel Sporcular Derneği ile anlaşmamız bulunuyor. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında destek veriyoruz. Tesis, sporcu veya antrenör desteğini sağlıyoruz. Önümüzdeki hafta 13-20 Eylül arasında 35 özel sporcumuz Avrupa Şampiyonası'nda 5 branşta yarışacaklar. Karma futbol, karma masa tenisi, yüzme, atletizm ve basketbol sporlarında mücadele verecekler. Çok önemli bir organizasyon ve her zaman madalyalar ile dönüyor çocuklarımız. Amaç hem onların madalya kazanması fakat bir yandan da binlerce sporcunun evlerinden çıkıp bu organizasyona katılmasını sağlamak. Bizim için çok önemli ve değerli proje. İnşallah güzel başarılar ile de dönecekler.” açıklamalarında bulundu.

Özel Sporcular Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Civelek ise, organizasyonun kuruluş amacını anlatırken, Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye'yi temsil edecek 35 özel sporcuya başarı dileklerini iletti.

Civelek, “Rahmetli Sakıp Sabancı'nın 2000'lerin başında başlattığı bu proje, evimizde kitli tuttuğumuz çocukların ortaya çıkması gerektiğini anlatıyor. Malum Sakıp beyin de özel bir çocuğu var. Sakıp bey bu konuda, hep önderlik ve liderlik yapmıştır. Organizasyon 2002 yılından beri resmen Türkiye'de faaliyet gösteriyor. 17 bin kadar kayıtlı sporcumuz bulunuyor. Dünya geneline baktığımızda Amerika'da başlayan en büyük sivil toplum kuruluşu olduğunu söyleyebiliriz. Dünya genelinde 4,5 milyon aktif sporcusu bulunuyor. Tamamen gönüllülük esasına dayanan ve bizler gibi gönüllülerin çalıştığı bir dernek. Yönetim Kurulu üyeniz sayın Ebru Köksal'ın olduğu gibi hiçbir şey beklemeden sadece vermek üzerine bulunduğumuz bir düzen. Önümüzdeki hafta da 4 senede bir yapılan Avrupa Yaz Oyunları'na gidiyoruz. Mühim olan sayıdan çok, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek. Sporcu kardeşlerimizin orada o havayı solumalarına, kendilerine bir şeyler katmalarına yardımcı olmak. Geçtiğimiz senelerde yaklaşık bu sayılarda katılım olmuştu. Önümüzdeki senelerde de bu tür organizasyonlara devam edeceğiz. İnşallah sağ salim giderek hep beraber döneriz.” dedi.

13-20 Eylül tarihleri arasında Belçika'da düzenlenecek olan Uluslararası Avrupa Yaz Olimpiyat Oyunları'nda futbol, karma masa tenisi, yüzme, atletizm ve basketbol branşlarında Türkiye adına 35 özel sporcu ay yıldız bayrağı temsil edecek.