SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor için Bakan’dan prim istemiş

17 Aralık operasyonu kapsamında gözaltına alınan Hüseyin Avni Sipahi, Erdoğan Bayraktar’dan Trabzonsporlu futbolculara prim vermesini istedi.

Güncellenme: 14:30, 04/09/2014
Trabzonspor için Bakan’dan prim istemiş

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın ismi Trabzonspor'un prim pazarlığına karıştı. Cumhuriyet gazetesinde, 17 Aralık fezlekelerinin eklerinden “Trabzonsporlu futbolculara prim vermek için yapılan” ve yasal olduğu iddia edilen dinleme kayıtları yayınlandı.

 

Konuşma, dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile 17 Aralık operasyonu kapsamında gözaltına alınan Hüseyin Avni Sipahi arasında geçiyor.

İşte o konuşma:

Tarih: 11 Nisan 2013… Saat: 18.43.

Telefonun bir ucunda Bayraktar diğer ucunda Sipahi bulunuyor. Konuşma 4 dakika sürer. Konu Trabzonspor'un durumu…

Hüseyin Avni Sipahi: Abi nasılsın iyi misin? Erdoğan Bayraktar: İyi Trabzon'dayız işte. H.A.S.: Nasıl gidiyor. E.B.: İyi iyi bi problem yok. Allah'a şükür iyiyiz ya. H.A.S.: He iyi tamam dönecek misin abi, maça kalmayı düşünüyor musun? E.B.: Maça kalacağız mecbur ya. H.A.S.: Hım. E.B.: Zafer beyle konuşmam lazım. Zafer'le de biz orada yan yana oturuyoruz kabinede adam yaklaşık 2 senedir. H.A.S.: Tabii sayın Başbakan da geliyor yani bu çok önemli yani aslında yani… E.B.: Ama buradaki maçta ben Trabzonluyum ben ya. H.A.S.: Abi sen mi kurtaracaksın takımı, sen mi oynayacaksın Allah aşkına ya. E.B.: Ama yani burada şimdi şimdi olmaz abi. H.A.S.: Hım inşallah çok… E.B.: Zor… H.A.S.: Zor işler doğru söylüyorsun. E.B.: Tartıyoruz abi bizim terazi… Tartıyoruz bir taraf ağır geliyor. H.A.S.: (GÜLÜYOR). E.B.: … Mühim ehem diye bir şey var ya. H.A.S.: Tabii Sadri Şener'in … abi E.B.: Sadri Şener yok ki piyasada ya. H.A.S.: … diyorsun yani E.B.: Tabi canım onlar… Allah'a yalvarıyorlar takım küme düşsün de Ak Parti Trabzon'dan milletvekili çıkarmasın diye. Takım şeyi takımı küme düşürürler faturayı bize keserler, malı onlar götürür onlar… meyi biz çekeriz ceremeyi ya. H.A.S.: O zaman bi 10'ar bin dolar pirim mirim … el altından … orda da sıkıntıda siz de sıkıntıdasınız yani. E.B.: Öyle bir şey desem rezil oluruz bir şey diyemem ya öyle bir şey diyemem ya nasıl diyeyim öyle ya 10'ar bin dolar nereden bulacağım o kadar parayı 20 tane şey var 20 tane 25 tane oyuncu var kaç lira yapar ya. H.A.S.: 250 lira yapar abi kurtardığın takım E.B.: Nasıl 250 lira yapar ya. H.A.S.: 20 tanesi 10 lira versen 250…

 

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:13:48,