SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, “Kadromdaki oyuncularıma inanıyor ve güveniyorum. Bana umut veren, onların çalışması ve yeteneği” dedi.

Güneş, Özlüce Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, forvet mevkisine yaptıkları Bakambu transferiyle kadroda rakebet ortamının arttığını bildirdi.

Oyuncularının çok iyi çalıştığını, yeteneklerinin de üst düzeyde olduğunu belirten Güneş, şunları söyledi:

“Sezon başında forvette sıkıntı vardı. İlk maçımızda Enes ve Batuhan’a kalmıştık ama şimdi daha iyi durumdayız. Volkan Şen ritmini yakalamak üzere. Ozan İpek de ritmini yakalarsa yeteneğiyle katkı sağlayacaktır. Bakambu da katkı yapacak. Fernandao da daha üzerine koyarsa zenginlik olacaktır. Orta sahada zaten kalite olarak sayısal üstünlüğümüz var. Bu aşamada sıkıntı görmüyorum. Kadromdaki oyuncularıma inanıyor ve güveniyorum. Bana umut veren, onların çalışması ve yeteneği.”

Bir gazeteci, Güneş’e transferleri yeterli bulup bulmadığını sordu.

Futbolcularının başarılı olacağına inandığını vurgulayan Güneş, şöyle devam etti:

“Hücumda özellikle zenginlik itibarıyla hamleye ihtiyacımız vardı. Alınan oyuncuların performansı da önemli. Niyetleriyle istekleriyle iyi bir takım olacağını düşünüyorum. Defansta biraz sıkıntılar oldu. Sezon başında kaleciyi Türk olarak düşünmüştük. Elimizde Harun var. Onunla devam edeceğiz. Frey’in durumuna bakacağız. Harun’dan memnunum. Frey’e ihtiyaç duyar mıyız, duymaz mıyız, bunu da zaman gösterecek. 3-4 futbolcumuz sayısal olarak fazla. Genç oyuncularımız da var. Kadroda sıkıntı görmüyorum. İlk 5 hedefinden şaşacağımızı düşünmüyorum.”

“MENAJERLERE TESLİM OLAN OYUNCULAR VAR”

Ozan İpek ve kadro dışı kalan Aydın ve Batuhan’ın durumlarıyla ilgili soru üzerine Güneş, İpek’in forma yarışında olmasını istediğini anlattı.

Güneş, oynasın veya oynamasın her oyuncunun takımın parçası olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Katkı yapmak istiyorsa sorun çözen olmalı, sorun çıkaran değil. Hazır olan oyuncu bunu yapmaz. Her zaman görevi bekler. Bunu tüm oyunculara söylüyorum. Hiçbir oyuncuya benden fazla sahip çıkamazlar. Aydın ve Batuhan ile ilgili de bir şeyler söyleyeyim. Sezon başından beri oynattığımız oyuncu menajerlerden akıl alarak hayatlarına yön veriyor. Biz seni yetiştirmezsek neyi pazarlayacaklar? Oyuncuları mal olarak gören menajerler var. Futbolu geriye itiyorlar. Burada teknik olarak bir şey öğrenmesi değerini ortaya çıkarır. Menajerlere teslim olan oyuncular var. Menajerler para alır, kötü olunca da başka oyuncu alırlar. Aydın’la ilgili konuşma yaptık. Hep aynı şeyler oldu. Benim seni düzeltme şansım, senin istemenle olur. Mesafe alamadık. Batuhan’ın farklı bir şey. Yönetim para verir, oyuncu alır, bir şey diyemem ama ben ona futbol adına bir şey vermek için buradayım.”