SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde basın toplantısı düzenleyen teknik direktör Ertuğrul Sağlam, kulübün ekonomik yönden iyi olmadığını, bu nedenle istedikleri futbolcuları transfer edemediklerini söyledi.

Teknik kadro olarak takımın maliyetini 9-10 milyon lira civarında düşürdüklerini ifade eden Ertuğrul Sağlam, geçen sezon forma şansı tanıdıkları Tarık Çamdal’ın da Galatasaray’a transfer edilerek Eskişehirspor’a 4 milyon 750 bin Euro gelir getirdiğini belirtti. Sağlam şöyle konuştu:

“Ben Tarık’a bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Hem performansı ile bizim takıma katkı sağladı, hem de bu ekonomik sıkıntı içinde takıma ciddi bir gelir kazandırarak Galatasaray’ın bu seneki en pahallı transferi olarak transfer yaptı ve 4 milyon 750 bin Euroluk bir gelirle, Allah bin kere razı olsun gitti. İnşallah orada da başarılı olur ki ben başarılı olacağına yürekten inanıyorum. Galatasaray çok iyi bir transfer yaptı, çok da iyi bir oyuncu aldı. İnanıyorum ki Tarık birkaç sene içerisinde Avrupa’da üst seviyede bir oyuncu haline gelecek. Bu kulüp Tarık’tan 4 milyon 750 bin Euro gibi bir gelir elde etti. O da yaklaşık 13-14 milyon lira yapıyor. 10 milyon da biz takımın maliyetini düşürdük. Bizim teknik kadro olarak Eskişehirspor’un ekonomisine katkımız Tarık’la berber 23-24 milyon liradır.”

Ertuğrul Sağlam, kendi sahalarında Konya Torkuspor’u 2-1 yenerek sezona iyi bir başlangıç yaptıklarını, önümüzdeki haftaki Galatasaray maçına moralle çıkacaklarını söyledi. Sağlam, Cumartesi günü Somaspor, Pazar günü de Balıkesirspor ile hazırlık maçı yapacaklarını belirtti.

Yayınlanma Tarihi:19:43,