SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeni sezonda üç kulvarda birden mücadele edecek olan Galatasaray'ın kadro derinliği rakiplerinin gözünü korkutuyor.

 

Teknik direktör Cesare Prandelli'nin isteğiyle az ama öz transfer yapan sarı-kırmızılı ekibin kadrosunda 28 oyuncu bulunuyor. Tarık Çamdal, Dzemaili ve Goran Pandev transferleri sonrasında taşlar iyice yerine oturdu. İtalyan teknik adama ise elindeki geniş kadroyu en iyi şekilde değerlendirmek kaldı.

İşte Galatasaray’ın 2014 kadrosu:

MAKSİMUM FAYDA

Yeni sezonda 4'lü savunma oynatmayı planlayan Prandelli, yabancı kuralı nedeniyle Türkiye ve Avrupa için 2 ayrı kadro düşünüyor.

Büyük ihtimalle oyun şablonu 4-2-3-1 olacak. İtalyan hoca, lig ve Türkiye Kupası maçlarında savunma bloğunu yerli isimlerden oluşturacak. Orta alan ve hücum hattında yabancılara şans tanıyacak. Tüm mevkiler için elinde en az 2 alternatifi olan Prandelli, uzun maratonda her oyuncudan maksimum fayda sağlamaya çalışacak.

 

TARIK JOKER OLACAK

Kalede Muslera'nın yeri garanti. Türkiye'deki maçlarda defans bloğu Veysel, Semih, Hakan ve Tarık'tan oluşacak. Şampiyonlar Ligi'nde ise Tarık sağa kayacak, solda Telles, göbekte Semih ve Chedjou oynayacak.

Prandelli, orta sahanın göbeğindeki ikiliyi Melo, Dzemaili, Selçuk ve Yekta arasından seçecek. Yani formsuzluğuyla eleştirilen kaptan Selçuk'a kulübe yolu gözükebilir. Bu ikilinin önünde Sneijder'in oynamasına kesin gözüyle bakılıyor.

 

HAREKETLİ KANATLAR

Hücum bölgesinin sağ kanadında Olcan, Bruma, Aydın, solunda ise Pandev, Yasin ve Sinan alternatifleri var. Bu futbolcular oyun içinde zaman zaman kanat değiştirip rakibin dengesini bozmaya çalışacak.

Emre ve Furkan, zaman zaman Sneijder'i dinlendirecek. Tek forvet olarak ilk tercih Burak Yılmaz. Alternatifi ise Umut Bulut. Maç içinde Burak ile Pandev'in sık sık yer değiştirmesi de söz konusu.