SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanya’da düzenlenen 2014 FIBA Dünya Kupası A Grubu son maçında Brezilya ile Mısır karşı karşıya geldi. Granada’da oynanan karşılaşmadan galip ayrılan taraf 128-65 gibi farklı skorla Brezilya oldu.

Karşılaşma boyunca üstün oyununu devam ettiren Sambacılar, turnuvanın en farklı skoruyla parkeden galip ayrıldı. İlk periyotta Mısır potasını topa tutan Brezilya, 10 dakikalık bölümü 37-10 önde geçti. İkinci periyotta da bu yüzdeli serisine devam eden Güney Amerika temsilcisi ilk yarıyı 67-23 üstün sonlandırdı.

Üçüncü periyotta farkın verdiği rahatlıkla oyunu rölantiye alan Brezilya, savunmasını da gevşetince Mısır, ilk iki periyotta bulduğu 23 sayıyı geçerek 25 sayı buldu. Maçta son 10 dakikaya 91-48 girildi. Son 10 dakikada ilk iki periyottaki oyununa dönen Sambacılar, bir kez daha 37 sayı bularak karşılaşmayı 128-65 noktaladı.

Leandro Barbosa’nın 22 sayı bularak maçın en skorer ismi olduğu Brezilya’da 6 oyuncu çift haneli rakamlarla maçı tamamladı. Amr Gendy de Mısır adına 14 sayı buldu ancak farklı mağlubiyetin önüne geçemedi. Gruptaki tek yenilgisini ev sahibi İspanya’dan alan Brezilya, bu galibiyetle A Grubu’nu 2. bitirmeyi ve B Grubu’nda 3. olacak takımla eşleşmeyi garantiledi.