SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

VakıfBank Kadın Voleybol Takımı’nın 13 oyuncusu ve 2 antrenörü, İtalya’nın ev sahipliğinde 23 Eylül-12 Ekim tarihlerinde düzenlenecek 2014 Kadınlar Dünya Voleybol Şampiyonası’nda, ülke milli takımlarının kadrolarında yer alıyor.

VakıfBank Başantrenörü Giovanni Guidetti Almanya’nın başında, yardımcı antrenör Ferhat Akbaş da Türk Milli Takımı’nda görev yapacak.

Takımın 8 oyuncusu Türkiye’nin aday kadrosunda yer alırken, 1’er oyuncu da İtalya, Brezilya, Bulgaristan, Hollanda ve Sırbistan kadrolarına davet edildi.

VakıfBank Spor Kulübü’nden yapılan açıklamada, 2014-2015 sezonunda kadroda bulunacak 14 oyuncudan 13’ünün milli davet aldığı, VakıfBank’ın bu alanda Dünya Şampiyonası’na en fazla oyuncu gönderen takım olmayı başardığı ifade edildi.

2014 Kadınlar Dünya Voleybol Şampiyonası aday kadrolarında yer alan VakıfBanklı oyuncular ve teknik adamlar şunlar:

Giovanni Guidetti (Almanya Başantrenörü), Ferhat Akbaş (Türkiye Yardımcı Antrenörü), Gözde Sonsırma, Gizem Karadayı, Bahar Toksoy Guidetti, Naz Aydemir Akyol, Güldeniz Önal, Kübra Akman, Gizem Örge, Çağla Akın (Türkiye), Carolina Del Pilar Costagrande (İtalya), Sheilla Castro (Brezilya), Robin de Kruijf (Hollanda), Elitsa Vasileva (Bulgaristan), Milena Rasic (Sırbistan).