SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Shaktar Donetsk Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Beşiktaş‘ın yeni transferi Jose Sosa’yı BJK TV’ye değerlendirdi. Sosa’nın çok büyük bir yetenek olduğunu ifade eden Lucescu, ” Sosa çok iyi bir oyuncu. Metalist Kharkiv’de çok iyi bir sezon geçirdi.

Metalist Kharkiv içinde bulunduğu finansal problemlerden dolayı en iyi oyuncularını göndermek zorunda kaldı. Azevedo, Marlos, Sosa gibi oyuncularını gönderdiler. Jose Sosa ise gerçekten çok başarılı bir oyuncu. Ne diyebilirim ki, göreceğiz. Türkiye Ligi, Güney Amerikalı bir futbolcu için mutlaka farklı olacaktır. Türkiye’de hızlı ve agresif bir futbol oynanıyor. Sosa kabiliyetli bir futbolcu ama şu da var ki Sosa’ya destek olacak bir çok arkadaşı olacaktır Beşiktaş’ta.” dedi.

Sosa’nın Beşiktaş taraftarından etkileneceğini ifade eden Lucescu, “Sosa’nın Beşiktaş taraftarını etkileyeceğinden emin olduğumu söyleyebilirim. Çünkü sahip olduğu özellikle çok üst düzeyde. Her oyuncu için Türkiye Ligi gibi bir ligde oynamak ciddi bir fiziksel hazırlık gerektirir.Ben Beşiktaş’ı biliyorum, takımın nasıl bir çalışma yapısı olduğunu biliyorum, Beşiktaş’ta oyuncular için yaratılan güzel havayı da biliyorum.Sosa da bu yapının içinde kabul görecektir.” şeklinde konuştu

Beşiktaş’ın yeni transferi Sosa’yı değerlendiren Lucescu; “Sosa harika ve teknik anlamda üst seviyelerde bir oyuncu. Metealist Kharkiv’de güzel işler başardı.Fiziksel olarak Raul Garcia kadar güçlü değil, maç içerisinde destek alması gerekecektir. Ancak teknik olarak en üst seviyedeki oyuncular arasında yer alır. ” dedi.

SERGEN’LE KIYASLAMAM

Sosa’nın Sergen Yalçın kadar Beşiktaş’a yararı olup olmayacağını sorduğumuzda; “Sergen Yalçın mükemmel bir futbolcuydu. Onunla Türkiye’de Galatasaray’da ve Beşiktaş’ta çalıştım. Onun çok iyi olduğunu biliyorum. Ama Sosa’yı Sergen kadar iyi tanımıyorum. Sadece Shaktar ile Metealist arasında oynanan karşılaşmalardan biliyorum. O yüzden karşılaştırma yapmam doğru olmaz.” ifadelerine yer verdi.

Haber1903