SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Kulüp Başkanı Nedim Türkmen ile düzenlediği basın toplantısında, kulübün “mali yapısı ve ileriye dönük neler yapılabilir” noktasında yöneticilerle bir araya gelerek görüşmeler yaptıklarını söyledi.

Aldıkları karar doğrultusunda bazı girişimlerde bulunacaklarını bildiren Yılmaz, şunları belirtti:

“Bu anlamda ilimizdeki bazı büyük firmalara Orduspor’un sponsoru olma konusunda davette bulunuyorum. Olmadıkları takdirde bizzat gitmek suretiyle bu arkadaşlarımızı sponsor yapacağımızı söylüyorum. Bunun gibi şehrimizde ekonomik ve mali anlamda rüştünü ispat etmiş ve sporseverliği tartışılmayan kurum ve kuruluşları vali beyle ziyaret ederek şehir takımımıza, ilimizin gururu olan Orduspor’a sahip olma konusunda gerekli bütün gayreti göstereceğiz.”

Gerekirse bir hafta on gün mesailerini bu işlere ayıracaklarını ifade eden Yılmaz, “Dolaysıyla birinci eylem planımız şehrimizin ismini dünyaya duyurmuş ekonomik yapısı kuvvetli kurum ve kuruluşları Orduspor’a resmi sponsor yapmak. İkinci kampanyamız da kombine satışı” ifadesini kullandı.

Yılmaz, büyükşehir belediyesi olarak kampanyanın her yerinde olacaklarını belirterek “Kulübün mali yapısına bakınca döndürebilir ve yapılandırabilir bir borç yapısının olduğu ortadadır” değerlendirmesinde bulundu.

Buna yönelik kamuoyunda soru işareti varsa kendilerinin onu da paylaşmaya hazır olduğunu dile getiren Yılmaz, şöyle devam etti:

“Bizim amacımız tesisleşmiş, kurumsallaşmış Orduspor’un yereldeki bütün birimleriyle 20 belediye, valiliğimizle şehrimizin sanayi teşekkülleriyle Orduspor’un yanında olduğunun deklarasyonun yapılmış olmasıdır. Bu doğrultu da yapılacak kampanyayla kombine bilet satışı yaparak belirli bir gelir sağlamak istiyoruz.”

Yılmaz, kendisine verilen bilgilere göre kulübün 30 milyon lira civarında borcu bulunduğunu sözlerine ekledi.