SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Uluslararası Lakros Turnuvası’nın tanıtımı nedeniyle Galip Dere Plajı’nda plaj lakrosu oynandı.

Kuzey Amerika’nın “Kızılderili sporu” olarak bilinen lakrosu, Alanyalı sporseverlerle buluşturacak olan turnuva, Türkiye Lakros Birliği tarafından Alanya Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Kestel Stadyumu’nda yarın başlayacak turnuva, 6 Eylül’de sona erecek.

Turnuvanın tanıtımı amacıyla Galip Dere Plajı’nda düzenlenen plaj lakrosunun ardından gazetecilere açıklama yapan Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur, organizasyona 10 ülkeden 120 sporcunun katılacağını söyledi. Uğur, Alanya’da ikincisini gerçekleştirdikleri turnuvaya tüm Alanyalıları beklediklerini dile getirdi.

LAKROS

Lakros, her oyuncunun ufak ve sert plastikten yapılmış topu taşıyabilecekleri ve ucunda bir ağ olan sopalarla oynadığı, amacı topu karşı takımın kalesine sokmak olan bir takım sporu. Erkeklerde, açık sahada 10 oyuncu, kapalı sahada ise 6 oyuncudan oluşan takımlarla oynanan Lakros, bayanlarda 12 kişiden oluşan takımlarla yapılıyor. Kuzey Amerika’da popüler olan lakros, Kanada’nın ulusal sporu olarak kabul ediliyor.