SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DIŞ HABERLER

Real Madrid’in yıldız futbolcusu Cristiano Ronaldo, transfer sezonunda takıma katılan ve kulüpten gönderilen isimler hakkında değerlendirmede bulundu.

 

Angel Di Maria ve Xabi Alonso’nun gönderilmesi ile ilgili düşüncelerini paylaşan Ronaldo “Di Mari ve Xabi Alonso bizim için çok önemli oyunculardı. Ancak gittiler ve gelenlerle mutlu olmak zorundayız. İyi olacağımıza eminim” dedi.

Yönetimin transfer politikasını üstü kapalı eleştiren Portekizli yıldız “Takımdaki değişikliklerin fayda sağlamasını umuyorum. Bazı düşüncelerim var, ancak söylersem manşet olurum. Eğer başkan transfer yapmanın doğru olduğun düşünerek, bazı isimlerin de ayrılması kararını verdiyse buna saygı duymalıyız. Yeni oyuncularla oyun stili değişecek. Umarım oyunumuz pozitif yönde etkilenir” değerlendirmesinde bulundu.

 

Real Madrid, yaz transfer döneminde kadrosuna James Rodriguez, Toni Kroos ve Javier Hernandez’i katmış, Angel Di Maria ve Xabi Alonso’nun ise takımdan ayrılmasına izin vermişti.

Sakatlığı hakkında da konuşan Ronaldo, özel çalışmalar yaptığını ve 1 hafta sonra yüzde yüz hazır olacağını da sözlerine ekledi.