SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig takımlarından Orduspor’da ekonomik krizin çözülmesinin mutluluğu yaşanıyor.

Teknik direktör Fikret Yılmaz, Durugöl Tesislerinde gazetecilere yaptığı açıklamada, yoğun çabalar sonucunda yönetimin transfer tahtasını açtırdığını belirtti.

Transfer tahtasının transfer döneminin kapanmasına saatler kala açıldığına dikkati çeken Yılmaz, “O saate kadar uyumadık. Bütün oyuncularımız belki de kariyerlerinin en zor kararını verip risk aldılar. Bu iş halledilmesiydi şimdi hepsi boştaydı” dedi.

Bundan sonraki maçlara tam kadroyla çıkacaklarını anlatan Yılmaz, şöyle konuştu:

“Orduspor’un içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıyı herkes çok iyi biliyor. En büyük sorunumuz transfer tahtasını açtıramadığımız için yeni transferlerimize lisans çıkartamamaktı. Çok şükür bu sorun başta kulüp başkanımız Nedim Türkmen’in üstün gayretleri sonucunda çözüme kavuşturuldu. Kendisine futbolcularım adına çok teşekkür ediyorum. Kulübümüzde çalışan A’dan Z’ye herkesin yüzü, ekonomik sorunun çözülmesiyle güldü. Bu açıdan endişelerimiz ve korkularımız bitti.”

Bir kulübün her zaman sorunları olabileceğine değinen Yılmaz, “En önemli sorun çözüldüğü için rahatladık. Artık geceleri daha rahat uyuyoruz. Üzüldüğümüz tek konu Kayserispor’a verilen 3 puan. O maça tam kadromuz ile çıkmış olsaydık bugün farklı şeyleri konuşabilirdik. Keşke transfer tahtamız bu maçtan önce açılsaydı. Her şeyde bir hayır vardır inşallah. Artık bunlar geçmişte kaldı. Bundan sonra futbolcular ve teknik heyet olarak önümüze bakıp üzerimize düşeni yapacağız” ifadelerini kullandı.

– “Futbolcularımın hepsi adam gibi adam”

Ekonomik krizle boğuşan Orduspor’u zor gününde hiçbir futbolcusunun terk etmediğini vurgulayan Yılmaz, şunları kaydetti:

“Bütün futbolcularım karakterlerini ve adam gibi adam olduklarını bir kez daha gösterdiler. Hepsi son ana kadar mertçe bu işin çözülmesini bekledi. Aslan gibi sabrettiler. Bu yüreği taşıyan bütün oyuncularıma teşekkür ediyorum. Ben bu işin çözülmesinin ardından bütün oyuncularımın çok daha güzel işler yapacağına inanıyorum. Çünkü hepsi inanılmaz derecede moral buldu. O nedenle bu sürecin hepimiz adına hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Belki de bu durum bizleri bir aile havasına büründürdü. Orduspor camiasını kenetledi. Oyuncuları ve taraftarlarını birbirine bağladı ve inandırdı. Sonuçta inşallah güçlenerek bu işten çıkacağız.”

Yılmaz, heyecanla bundan sonraki maçları beklediklerini sözlerine ekledi.