SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Katolik aleminin ruhani lideri Papa Franciscus’un verdiği ilhamla Arjantinli eski futbolcu Inter Kulübü Başkan Yardımcısı Javier Zanetti’nin hayır vakfıyla birlikte hayata geçirdiği “Barış için Dinlerarası Maç”ın ardından yıldız futbolcular, Roma Olimpiyat Stadı’ndan ayrılmadan önce gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 

 

İtalyanların eski yıldızı Roberto Baggio da Arjantinli efsanevi yıldız Diego Armando Maradona ile birlikte oynamanın nasıl olduğu sorusuna, “Daha önce de oynadım, güzel ve keyifliydi” yanıtını verdi.

Milli futbolcu Arda Turan’ın takımı İspanyol temsilcisi Atletico Madrid’in Arjantinli teknik direktörü ve aynı zamanda eski yıldız Diego Simone de bu geceye ilişkin, Papa’yı gördüklerini, dünya barışı için böylesine bir hayır maçı oynamanın ve bunları yaparken yıllardır görmediği arkadaşları görmenin güzel olduğunu kaydetti.

 

MARADONA’DAN TEPKİ

Karşılaşmada tribünlerden en yoğun ilgiyi gören ve yaptığı her hareketi alkış alan Arjantinli efsane Diego Maradona da hayır maçında takımı ilk yarıyı 2-0 önde kapatsa da maçı 6-3 kaybetmesinde katkısı olan karşı takımda forma giyen vatandaşı Mauro Icardi’ye tepki gösterdi.

“Maçı biz kazandık” diyen ünlü futbolcu, maçta 3 gol atarak yıldızlaşan vatandaşına yönelik; “Icardi, futbol ailesinin bir parçası değil. Burada işi yok!” ifadelerini kullandı ve hayır maçında skordaki farkı açmasından dolayı eleştirdi.

Maradona, maç öncesi de yaptığı açıklamada bugünkü maçta AS Roma’nın 10 numaralı efsanesi Francesco Totti’nin olmamasını da eksiklik olarak niteledi.

Yayınlanma Tarihi:09:33,