SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DIŞ HABERLER

Manchester United‘ın Monaco‘dan kiraladığı Radomel Falcao, İngiliz medyasının manşetlerini süsledi.

 

Yaz transfer sezonunun son gününde Falcao‘yu kiralayarak büyük bir sürprize imza atan Manchester United, hücum hattına Angel Di Maria‘dan sonra bir yıldızı daha katmış oldu. The Times gazetesi, Manchester United‘ın Falcao transferi ile birlikte 150 milyon poundu geçen bir harcama gerçekleştirdiği şeklinde bir başlık attı.

Daily Mail ise “Wow Falcao” manşetini atarak, Manchester United‘ın Kolombiyalı golcüyü kiralamak için haftalık 280 bin poundu gözden çıkardığına değinildi. Falcao transferinin Manchester United‘ı finansal olarak sıkıntıya sokabileceğini yazan gazete Manchester City‘nin Finansal Fair-Play kuralları nedeniyle uzun süredir ilgilendiği yıldız futbolcuyu ezeli rakibine kaptırmak zorunda kaldığını yazdı.

 

Falcao‘nun yüksek maliyetine değinen Daily Star, Manchester United‘ın yeni menajeri Louis van Gaal‘in 24 milyon poundluk bir kumar oynadığını savundu. Gazete “350 bin poundluk haftalık” manşeti ile çıktı.

“Falcon Altını” manşetini atan Daily Mirror, Manchester United‘ın haftada 346 bin sterlin ile Monaco‘ya verilen 6 milyon sterlin kumar oynadığını bildirdi. The Guardian, Falcao‘nun uzatmalarda transfer edildiğinin, The Sun ise Manchester United‘ın golcü futbolcuyu satın alma opsiyonu ile kiraladığının altını çizdi.