SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı Antrenörü Massimo Barbolini, İtalya‘da düzenlenecek 2014 Dünya Voleybol Şampiyonası‘nda final oynamayı hedeflediklerini söyledi.

Barbolini, organizasyonun resmi internet sitesinde yer alan açıklamasında, şampiyonada zorlu bir grupta mücadele edeceklerini belirterek, “Her maçı ayrı düşünmeliyiz. Turnuvaya Sırbistan maçıyla başlıyoruz. Grubun favorisi Brezilya olarak görülüyor. Ancak Kamerun ve Kanada da baskı altında olmadıkları için daha rahat performans sergileyecektir. Birinci turda ilk ikiye girmemiz, Rusya ve ABD gibi güçlü ekiplerden kaçınmamızı sağlayacak. Turnuvaya iyi sonuçlarla moralli başlayıp Milano‘daki finale kadar ilerlemek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Türkiye‘nin Dünya Şampiyonası öncesi performansına da değinen İtalyan antrenör, “Dünya Grand Prix‘si elemelerinde başarılı bir grafik çizerek finallere kalmamız, Dünya Şampiyonası öncesi bize moral oldu. Yavaş yavaş takımımızı yeniledik. Kilit oyuncularımızın yanına genç isimleri de ekledik. İtalya‘ya formda bir şekilde gideceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

Uluslararası Voleybol Federasyonu tarafından İtalya‘nın Trieste kentinde 23 Eylül’de başlayacak 2014 Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası‘nda B Grubu‘nda mücadele edecek Türkiye; Brezilya, Sırbistan, Bulgaristan, Kamerun ve Kanada ile karşılaşacak.