SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DIŞ HABERLER

Almanya 1. Futbol Ligi Bundesliga‘da Werder Bremen, Stuttgart ve Schalke 04 gibi önemli takımlarda forma giymiş olan eski futbolcu Thorsten Legat, hayatını anlattığı kitabında yazdıkları ile gündeme bomba gibi düştü.

 

Çocukluğunda babası tarafından cinsel istismara uğradığını söyleyen Legat, Bild gazetesine verdiği röportajda gözyaşlarını tutamadı. Futbolculuğu döneminde saha içinde agresif tavırlar sergilemesinin nedenlerini anlatan 45 yaşındaki spor adamı “İnsanlar beni ruh hastası olarak nitelendiriyorlar. Geçmişte yaptığım agresif hareketlerin bir sebebi var. Özümde yumuşak kalpli bir aile insanı yatıyor” dedi.

Babasının çocukluğunda kendisine cinsel istismarda bulunduğunu söyleyen Legat “Babamın bir tirandan farkı yoktu. Babam tarafından cinsel istismara uğradım. Hayatım boyunca beynimde kötü anılar canlandı. Babam üzerime idrarını yapardı. Adeta cehennem hayatı yaşıyordum” itirafında bulundu.

 

Aradığı tek şeyin huzur olduğunu söyleyen evli ve iki çocuk babası Legat, artık kendisini dünyanın en mutlu insanı olarak hissettiğini de sözlerine ekledi.

Yayınlanma Tarihi:15:12,