SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Enes Kanter’e yanıt vermedi

A Milli Erkek Basketbol Takımı doktoru Beyzadeoğlu: "Enes Kanter'in verdiği röportajdaki suçlamalara karşı cevap verme hakkımı saklı tutup, şu anda sadece dünya kupasına konsantre olmak istiyorum"

Güncellenme: 21:46, 02/09/2014
Enes Kanter’e yanıt vermedi

A Milli Erkek Basketbol Takımı Doktoru Prof. Dr. Tahsin Beyzadeoğlu, Enes Kanter’in verdiği röportajdaki suçlamalara karşı cevap verme hakkını saklı tutup, şu anda sadece dünya kupasına konsantre olmak istediğini kaydetti.

Beyzadeoğlu, milli basketbolcu Enes Kanter’in bir gazeteye verdiği röportajda kendisine yönelik ifadeler içeren sözleriyle ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “polemik yaratacak açıklamaların gerek içeriğinin gerekse de zamanlamasının manidarlığının değerlendirmesini kamuoyuna bıraktığını” belirtti.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Detaylara girilmesi halinde bu, hem Enes Kanter’i hem de şahsımı üzecektir. Üstlendiğim kutsal sorumluluğun bilincinde bir insan olarak, şu an için cevap hakkımı saklı tutmayı ve büyük emekler verdiğimiz bu turnuvaya konsantre olarak, ülkeme, milli takımımız aracılığıyla hizmete devam etmeyi tercih ediyorum. Şu anda çok önemli bir turnuva oynuyoruz. Tüm oyuncular, teknik, idari heyet ve sağlık ekibi olarak tamamen oynayacağımız maçlara konsantre olmuş durumdayız. Bu tip polemik yaratacak açıklamaların gerek içeriğinin, gerekse de zamanlamasının manidarlığının değerlendirmesini zaten kamuoyu yapacaktır. Yalnız, 20 yıllık hekim ve bir büyüğü, ağabeyi olarak şu kadarını söylemeliyim ki: söz konusu durumun gelişiminin detaylarına girilecek olunursa; hem henüz gelişim çağında, gelecek vadeden bir genç olan Enes Kanter hem de benim gibi bir bilim adamı olan babası başta olmak üzere ailesi üzülecektir. O yüzden, üstlendiğim kutsal sorumluluğun bilincinde bir insan olarak, şu an için cevap hakkımı saklı tutmayı ve büyük emekler verdiğimiz bu turnuvaya konsantre olarak, ülkeme milli takımımız aracılığı ile hizmete devam etmeyi tercih ediyorum.”

Enes Kanter söz konusu röportajda, Beyzadeoğlu’nu, “muayene etmeden ve elinde ameliyat öncesi, sonrasına ait hiçbir MR ve rapor olmadan basına açıklama yaparak sorumsuzca hareket etmek ve kamuoyunda kendisi hakkında halihazırda mevcut olan olumsuz algıyı alevlendirmekle” itham etmişti.