SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Emre Belözoğlu FB TV’ye konuştu

Sarı lacivertli futbolcu, Roma'da düzenlenen organizasyonda Maradona ve Baggio gibi efsanevi isimlerle aynı sahada olmanın inanılmaz bir duygu olduğunu ifade etti.

Güncellenme: 20:09, 02/09/2014
Emre Belözoğlu FB TV’ye konuştu

İtalya'nın başkenti Roma’da1 Eylül Dünya Barış Günü’nde Papa Franciscus’un isteğiyle gerçekleştirilen “Barış İçin Dinler Arası Maç” organizasyonuna katılan Fenerbahçe Kaptanı Emre Belözoğlu, karşılaşmada Türkiye’yi ve Fenerbahçe’yi temsil ettiğini söyledi.

Organizasyonu düzenleyen ve kendisini de davet edenlere teşekkür eden tecrübeli futbolcu, FB TV‘ye yaptığı açıklamada, “Dünyanın son dönemde yaşamış oldukları ortada, eski kaptanım Javier Zannetti de böyle bir organizasyona öncülük etti, bize de gelmek düşüyordu” dedi.

Çok büyük oyuncuların arasında yer aldığını vurgulayan Emre Belözoğlu, “Elimden geldiğince öncelikle ülkemi, daha sonra takımımız Fenerbahçe’yi temsil etmeye çalıştım. Kardemir Karabükspor ile oynadığımız maç nedeniyle kısa bir süre sahada kaldım, ama önemli olan burada olmaktı. Tabii çok güzel duygular bunlar. İtalya’ya 20 yaşında gelmiştim, şu an 33 yaşındayım. Organizasyonda eski arkadaşlarım da olduğu için çok keyifli oldu” diye konuştu.

İtalya’nın kendisi için çok değerli bir yer olduğunu da belirten sarı-lacivertli oyuncu, şunları söyledi:

“İstanbul dışında en çok rahat ettiğim yerin İtalya olduğunu söyleyebilirim. O yüzden burada olması tabii çok önemliydi. İnşallah elimizden geldiğince ülkemizi ve kendi değerlerimizi doğru temsil etmişizdir. Dünyanın yaşamış olduğu girdap, bu bunalım ortamı herkes tarafından malum ancak bu duygularımızı hoşgörüyle perçinleyebiliriz, birbirimize olan saygımızla, yapabildiğimiz kadar sevgimizle tekrar kazanabiliriz diye düşünüyorum. Bunun adına da işte hoşgörü diyoruz. Ben inanıyorum ki bu tür organizasyonlar çok fazla olursa dünyadaki barış da artacaktır. Spor da bunlardan bir tanesi. İnsanları birleştiren unsurlardan bir tanesi. İnşallah ülkemizde de böyle organizasyonlar olur. Çünkü bizim ülkemizin de buna ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Sporun birleştirici yönünü, ruhunu inşallah insanlara anlatabiliriz. Bu anlamda bu organizasyonun çok güzel olduğunu düşünüyorum. Böylesine büyük oyuncularla oynamak  herkese nasip olmaz. O yüzden her zaman kendime bunu layık görmesem de bizi buraya layık görenlere teşekkür ediyorum, elimizden geldiğince bundan sonra da ülkemizi temsil etmeye çalışacağız.”

MARADONA İLE AYNI SAHADA OLMASI

Arjantin’in efsane futbolcusu Diego Armando Maradona ile aynı maçta forma giymesine değinen Emre, “Bir ara bana sarıldı. Bunlar anlatılacak duygular değil. Çocukluğumuzun kahramanları bunlar. Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük futbolcusuyla yan yana oynuyorsun. Bugün sahada 4 tane 10 numara vardı. Hangisini Türkiye’ye getirsen on binlerce insan onu izlemek için, ondan bir imza almak için gelir. Maradona, Baggio, Del Piero, Shevchenko, Maldini, Pirlo yani hepsini ayrı yere koymak lazım. Hepsi büyük oyuncular, efsane olmuş oyuncular. Onların arasına bizi layık gören herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.