SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şanlıurfa’da açılan “Muay Thai Antrenörlük Kursu”na 100 sporcu katıldı.

Türkiye Muay Thai Federasyonu ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından GAP Arena Spor Salonunda düzenlenen kursta, sporculara teorik ve uygulamalı eğitim veriliyor.

Muay Thai Milli Takım antrenörü Teslime Çelik, gazetecilere yaptığı açıklamada, muay thai sporuna ilginin her geçen gün artmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Özellikle gençlerin topluma kazandırılması açısından spor faaliyetlerine yönlendirilmesi gerektiğini belirten Çelik, ”Özellikle kadınları muay thai sporunu yapmaya davet ediyorum. Kötü alışkanlıklardan uzak durabilmek için çarenin spor olduğunu düşünüyorum” dedi.

Kurs organizatörü Murat Akaltun da özellikle bu spor dalındaki kurallarda ahlaksal değerlerin büyük önem taşıdığını belirterek, özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki gençlerin kursa yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

Federasyonun temel amaçlarından birinin gençleri doğru yöne kanalize etmek olduğunu ifade eden Akaltun, ”Federasyonumuz bonzaiye karşı savaş açtı. Son dönemde bu illetten gençlerimizi kurtarabilmek için ciddi çalışmalar içerisindeyiz. Yetiştirdiğimiz antrenörler ahlaksal ve toplumsal değerleri çocuklarımıza ulaştıracaktır” diye konuştu.

Kursun, 11 Eylül’de sona ereceği bildirildi.