SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alihan Kubalas’ın sözleşmesi feshedildi

Albimo Alanyaspor Kulübü Sportif Direktörü Savut: "Altay'dan transfer ettiğimiz Alihan Kubalas'ın yetiştirme tazminatı konusunda çıkan anlaşmazlıktan dolayı futbolcuyla sözleşmeyi feshettik"

Güncellenme: 21:52, 02/09/2014
Alihan Kubalas’ın sözleşmesi feshedildi

Albimo Alanyaspor Kulübü Sportif Direktörü Taner Savut, Altay’dan transfer edilen Alihan Kubalas’ın yetiştirme tazminatı konusunda, taraflar arasında çıkan anlaşmazlıktan dolayı futbolcuyla olan sözleşmeyi feshettiklerini söyledi.

Savut, Cengiz Aydoğan Tesisleri’nde gazetecilere yaptığı açıklamada, transferin son gününde Altay’dan transfer edilen Kubalas’ın, bonservisini alıp geldiği düşüncesiyle hareket ettiklerini belirterek “Alihan ile anlaşma sağlandı ancak oyuncunun avukatıyla ilgili pürüz çıktı. Oyuncu ile kulüp arasında bir şey değil. Gece transferin bitmesine dakikalar kala Alihan’ın da bilmediği ve yetiştirme tazminatı konusunda çıkan sorundan dolayı transferi gerçekleştiremedik” diye konuştu.

Alihan Kubalas’ın kendileri için tamamlayıcı bir oyuncu olacağını kaydeden Savut, “Kendisi çok iyi bir futbolcu. Fakat avukatının eksik bilgi edinmesinden ve vermesinden dolayı böyle bir durum yaşadık. Bu durumdan en çok zarar gören yine Alihan oldu. Transferin kapanmasıyla birlikte 3-4 ayını sahalardan uzak geçirecek. Bu da bir futbolcu için zor bir durum” değerlendirmesini yaptı.