SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Beşiktaş Dergisi’nin eylül ayı Süleyman Seba Özel Sayısı’nda yer alan yazısında, siyah-beyazlı camiaya ve taraftarlara seslenerek, “Allah’a her gün şükürler ediyorum ki, böyle bir camianın içine doğdum. Beşiktaş’la, Beşiktaşlılıkla ve Beşiktaşlı duruşuyla öğrendim, büyüdüm. Ailemin, rahmetli babamın bunda payı büyük” ifadelerini kullandı.

 

“Ancak ben ne kadar şanslıyım ki, böyle bir camianın içine doğmakla birlikte, bu camianın önde gelen efsane isimlerini daha çocuk yaşımdayken tanıma, ellerini öpme şerefine nail oldum. Örneğin Baba Hakkı, örneğin Süleyman Seba” değerlendirmesinde bulunan Orman, şunları kaydetti:

“Yıllar önce Baba Hakkımızı son yolculuğuna uğurlamıştık. Son olarak da efsane başkanımız Süleyman Seba’yı… Onları sonsuzluğa uğurlamak hem bizim için son görev hem de omuzlarımıza yüklenen daha fazla sorumluluk oldu. Öyle ya, onlara bakarak, örnek alarak büyümüş biri olarak ben, şimdi bu camianını başkanıyım ve artık o efsaneler yok.”

 

‘BEŞİKTAŞLILIK DURUŞU’ VURGUSU

Beşiktaş’ı, Beşiktaşlılık duruşunu tüm spor camiasına anlatan bu önemli isimlerin, aynı hassasiyeti, aynı duyguyu ve aynı duruşu kendilerine emanet ederek dünyadan ayrıldığının altını çizen Fikret Orman, siyah-beyazlı camiaya şu mesajları verdi:

“Sadece bana mı? Tabii ki değil. Sporcusundan yöneticisine, taraftarına kadar Beşiktaş camiasına çok şey öğretti bu isimler. Süleyman Seba, Beşiktaşımıza sadece kazandırdığı tesisler ya da sportif başarılarla, kupalarla değil, bir anlayışla, bir ahlakla, bir duruşla hizmet etti. Bu nedendendir ki, ‘Beşiktaşlılık duruşu’ kavramı hepimiz için, tüm sporseverler için önemli bir kavramdır. Bu kavramın yaratıcılarından onursal başkanımız Süleyman Seba’yı gözyaşlarıyla toprağa verirken, bize düşen en önemli görevi de tüm camiamıza bir kez daha hatırlatıyorum. Süleyman Seba başkanımızın gösterdiği yolda, Beşiktaşlılık duruşumuzu her geçen gün herkese göstererek yolumuza ve Beşiktaş için çalışmaya devam etmek.”