SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Orduspor Teknik Direktörü Fikret Yılmaz, ligin ilk haftasında sahalarında oynadıkları maçta Kayserispor’a 1-0 yenilmelerinde, orta hakem Serkan Tokat’ın hatalı verdiği penaltı kararının etkili olduğunu savundu.

Yılmaz, Kayserispor maçına yedek kulübesinde oyuncusu olmayan bir takım olarak çıktıklarını belirtti. Her şeye rağmen sahada oynayan bütün futbolcuların yüreklerini ortaya koyarak 90 dakika mücadele ettiğini anlatan Yılmaz, karşılaşmayı hatalı verilen penaltı sonucu kaybettiklerini öne sürdü.

Maçın 45. dakikasında Orduspor aleyhine verilen penaltının çok ağır olduğunu kaydeden Yılmaz, şöyle konuştu:

“Zor şartlar altında çıktığımız maçta bütün emeklerimiz hakem Serkan Tokat tarafından adeta gasbedilmiştir. Daha ligin ilk maçında hakem hatasından dolayı canımız yandı. Daha önümüzde uzun bir sezon var. Lütfen hakemlerimiz verdikleri kararlarında biraz daha dikkatli olsunlar. Sadece bizim değil hiçbir kulübün canı yanmasın. Orduspor olarak Kayserispor’u bu zor şartlar altında yenebilirdik ancak seyircisiz de oynadığımız ilk maçımızda bu olmadı. İnşallah aynı tarz hakem hatalarıyla bir kez daha karşılaşmayız.”

Öte yandan Yılmaz, birinci dönem transfer sezonunun son gününde olduklarını ve maddi kriz nedeniyle yeni transferlere çıkarılamayan lisansların çıkarılması için yönetimin çaba harcadığını sözlerine ekledi.