SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milliler hazırlıklarını sürdürdü

A Milli Futbol Takımı, Danimarka ile yapacağı özel ve İzlanda ile oynayacağı 2016 Avrupa Şampiyonası grup eleme maçının hazırlıklarını günün ikinci antrenmanıyla sürdürdü.

Güncellenme: 21:23, 01/09/2014
Milliler hazırlıklarını sürdürdü

Türkiye Futbol Federasyonunun Riva’daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim yönetiminde gerçekleştirilen antrenman, medya mensuplarına açık yapıldı.

Yaklaşık 1 saat süren idmanda futbolcular, ısınma bölümünün ardından hücum ve savunma organizasyonlarına yönelik çalışmalar yaptı. Zaman zaman çalışmayı durduran Fatih Terim, futbolculara yapmaları gereken şeyler hakkında uyarılarda bulundu.

Aldıkları darbeler nedeniyle kısa süre yerde kalan Selçuk İnan ve Ahmet İlhan, daha sonra çalışmaya devam etti.

Fatih Terim, antrenmanın başında Caner Erkin, Mehmet Topal, Mert Günok, Gökhan Gönül, Mustafa Pektemek ve Onur Kıvrak’la saha içinde görüşme yaptı. Bu oyuncular, Fransa’dan geç gelmesi nedeniyle antrenmana sonradan dahil olan Mevlüt Erdinç ile kısa bir yenileme çalışması yapıp, tesislere geçti.

Öte yandan, diş tedavisi nedeniyle sabah antrenmanına katılmayan Burak Yılmaz, akşam idmanında takımdaki yerini aldı.

Terim’e sivrisinek koruyucu

Antrenmanın yapıldığı bölgede yoğun sivrisinek olması, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’i koruyucu krem sürmek zorunda bıraktı.

Çalışma sırasında sivrisineklerin hedefi olan tecrübeli teknik adam, sağlık ekibinden destek istedi. Getirilen sivirisinek koruyucu kollarına ve ensesine sürülen Terim, çalışmayı yeniden takip etti.

Hazırlıklarının İstanbul bölümünü bu antrenmanla tamamlayan A Milli Futbol Takımı, Danimarka ile hazırlık maçı yapmak üzere yarın bu ülkenin Odense kentine hareket edecek.