SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünya futbolunun en önde gelen organizasyonlarından biri olan Golden Foot, Monaco’daki Grimaldi Bulvarı’nda sergilenmesi için Türk futbolunun unutulmaz yıldızlarından Hakan Şükür’ün ayak izini alacak.

13 Ekim’de gerçekleşecek olan organizasyonun gecesinde ödül töreni Monaco Prensi II. Albert’ın da katılımıyla gerçekleşecek.

LİSTEDEKİ TEK TÜRK O!

Golden Foot organizasyonuna bir efsane olarak adını yazdırabilmek için futbolcunun en az 29 yaşına basmış olması gerekiyor. Tecrübeli isimleri honore eden organizasyon daha önce Didier Drogba ve Roberto Carlos gibi isimlere de bu tip saygı duruşunda bulunmuştu. Organizasyondan ödülle dönmeyi başaran Süper Lig’de forma giymiş iki yıldızın yanı sıra Di Stefano, Ardiles, Eusebio, Puskas, Cruyff, Beckenbauer, Best, Maradona, Baggio, Baresi, Ronaldinho, Cantona, Papin, Platini ve Zidane gibi efsane isimler de bu ödülü kazandılar. Bu seneki ödülü ise Cristiano Ronaldo’nun alması bekleniyor.

Hakan Şükür’ün ayak izi de yukarıdaki efsane oyuncuların yanında yer alacak. Şükür, böylece burada iz bırakan ilk ve şu an için tek Türk futbolcu olacak.