SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Hücumdaki sıkıntıları aşacağız”

A Milli Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Yıldızoğlu: "Gerek savunma gerekse hücumda sıkıntılarımız var. Dünya şampiyonası'na kadar bunları aşacağız"

Güncellenme: 23:23, 01/09/2014
“Hücumdaki sıkıntıları aşacağız”

A Milli Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Ceyhun Yıldızoğlu, savunma ve hücumda sıkıntıları bulunduğunu Dünya şampiyonası’na kadar bunları aşacaklarını söyledi.

Yıldızoğlu, Uluslararası Ankara Turnuvası’nda kazandıkları Japonya maçının ardından düzenlenen basın toplantısında, yaşanan sıkıntıların bazılarının iletişim eksikliğinden, bazılarının da oyuncu denemeleriyle alakalı olduğunu belirterek “Tam olarak hazır değiliz. Bu sorunlar beraber çalışıldıkça çözülecek şeyler. 12 kişiye indiğimiz zaman bunu aşacağımıza inanıyorum. Hollingsworth sakatlıktan yeni çıktı, birlikte çok çalışma fırsatımız olmadı. Bugün de sadece 15 dakika oynayabildi. Belarus’taki son turnuvada top kayıplarını en aza indirmiş olacağız” diye konuştu.

Yıldızoğlu, Dünya kupasının en tecrübeli ama en yaşlı takımlarından biri olacaklarına dikkati çekerek “Bizi buraya oyuncularımızın çabaları getirdi. Bunda düşüş olmaması için çabalayacağız. Seyircimiz önünde şampiyona oynayacağız. Yine çok büyük hedeflerimiz ve hayallerimiz var” ifadesini kullandı.