SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hentbol Süper Lig’te 2014-15 sezonu fikstürü çekildi.

Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Konferans Salonu’da gerçekleştirilen kura çekimine, Federasyon Başkan Yardımcısı Bilgehan Çapraz ve Genel Sekreter Mutlu Kadıoğlu ile kulüp temsilcileri katıldı.

Fikstür çekimi öncesi açıklamada bulunan Çapraz, sakatlıksız bir sezon temennisinde bulunarak, yeni sezonun tüm kulüplere hayırlı olmasını diledi.

Çapraz, liglerde yeni sezonda yapılan statü değişiklikleri hakkında bilgi vererek, Süper Lig’de daha fazla maç yapılması amacıyla normal lig sezonunda bayanlarda son 4, erkeklerde ise son 6 sırayı alan takımların, ligde kalma mücadelesi olan “play-out müsabakaları” oynayacaklarını ifade etti.

Süper Lig’de ilk hafta maçları 20-21 Eylül yapılırken, 1. Lig’de ise maçlar 28 Eylül Pazar günü oynanacak.

Erkekler ve Kadınlar Süper Lig ve 1. Lig’de ilk haftanın maç programları ise şöyle:

Erkekler Süper Lig:

Maliye Milli Piyango-Mersin Hentbol

Gençlerbirliği-Trabzonspor

Beşiktaş Mogaz-İstanbul Anafen

Büyükşehir Belediyesi Ankara-Nilüfer Belediyesi

Kayseri Rainbow-Ankara İl Özel İdare

Antalyaspor- İzmir Büyükşehir Belediyesi

Amasya Taşova YİBO-Konya Selçuklu Belediyesi

Kadınlar Süper Lig:

Rize Ardeşen Gençlik-Kastamonu Belediyesi

Muratpaşa Belediyesi-1907 Kanarya Spor

Ankara 1910 Spor-İzmir Büyükşehir Belediyesi

Üsküdar Belediyesi-Zağnos Spor

Yenimahalle Belediyesi-Maltepe Belediyesi

Erkekler 1. Lig:

Aydın PTT-Akçaabat Tütünspor

Keçiörenspor-Muğla Belediyesi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi-Yeditepespor

Metropolspor-Çukobirlik

Rize Gençlikspor-Göztepe

Anadolu Üniversitesi-Hentbolspor

Kadınlar 1. Lig:

İzmir Kemalpaşa Belediyesi-Osmangazi Belediyesi

1453 Üsküdar Spor-Ayyıldız Spor

Samsun Gençlik Spor-Aksaray Bld. Gençlik

Adana Şakirpaşa HEM-Sivas 4 Eylül Belediyesi

Genç Uşak spor-Gaye spor

Anadolu Üniversitesi-Rize Pazar spor

Türkiye Kupası

Türkiye Kupası 1. turunda ise statü gereği grup müsabakaları oynanacak. Erkekler’de 17 takımın, Bayanlar da ise 18 takımın mücadele edeceği Türkiye Kupası’nda 1. tur maçları 4 grupta tek devreli lig usulü oynanacak. Grubunda ilk 2 sırayı alan takımlar 2. tura yükselecek.

Geçen sezon Erkekler Süper Lig’de ilk 4 sırada yer alan Beşiktaş, Ankara İl Özel İdare, Nilüfer Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor ile 2013-2014 sezonu Bayanlar Süper Ligi yine ilk 4 sırada tamamlayan Muratpaşa Belediyesi, Yenimahalle Belediyesi, Ardeşen Gençlikspor ve Maltepe Belediyesi takımları Türkiye Kupası’na 2. turda dahil olacak.

12-14 Eylül tarihlerinde oynanacak Erkekler ve Kadınlar Türkiye Kupası gruplarda yer alan takımlar şöyle:

Erkekler Türkiye Kupası

A Grubu (Maliye Milli Piyango, Antalyaspor, Çukobirlik, Anadolu Üniversitesi)

B Grubu (Mersin Hentbol, Kayseri Rainbow, Amasya Taşova YİBO, Sakarya Büyükşehir Belediyesi)

C Grubu (Gençlerbirliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konya Selçuklu Belediyesi, Göztepe)

D Grubu (Trabzonspor, Anafen Koleji, İstanbuk Yeditepe, Rize Gençlik ve Spor, Trabzon Akçaabat Tütün Spor)

Bayanlar Tükiye Kupası

A Grubu (1907 Kanarya Spor, Pazarspor, 1453 Üsküdar, Sivas 4 Eylül Belediyesi)

B Grubu (Maltepe Belediyesi, Ankara Gayespor, Kastamonu Ayyıldızspor, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Gençlik ve Spor)

C Grubu (Kastamonu Belediyesi, Trabzon Zağnos Spor, Genç Kuşak Spor, Aksaray Belediye, Kemal Paşa Belediyesi Gençlik ve Spor)

D Grubu (Üsküdar Belediyesi, Ankara 1910 Spor, Bursa Osmangazi Belediyesi, Samsun Gençlik ve Spor, Adana Şakirpaşa Spor)