SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Transfer sezonunda kadrosunu bir sağ bek ile takviye etmeye çalışan Beşiktaş, Eskişehirsporlu Tarık Çamdal’ın transferinden maliyeti nedeniyle vazgeçmiş, rotayı Molde’de forma giyen Martin Linnes’e çevirmişti.

 

Uzun süredir futbolcu ve kulübü ile temaslarını sürdüren siyah-beyazlı yönetim, iki tarafla da büyük ölçüde anlaşma sağlamış ancak imzalar bir türlü atılamamıştı. Linnes’i cepte sayan Beşiktaş, listesindeki diğer isimler ile ilgili çalışmalarını sürdürürken, Molde’den hiç beklemediği bir cevap aldı.

Transferin son gününde ilgilendiği sağ beklerde istediği gelişmeyi sağlayamayan Beşiktaş, Linnes’i kadrosuna katmak için Molde ile temasa geçti. Ancak Akşam’ın haberine göre siyah-beyazlı yönetime rest çeken Molde yönetimi “60 gündür görüşüyoruz. Son gün biz sağ beki nereden bulacağız?” diyerek futbolcuyu satmaktan vazgeçti.

 

Bu gelişmenin ardından Manchester City’nin yıldızı Micah Richards ile görüşen Beşiktaş yönetimi, İngiltere’den de olumsuz cevap aldı. İngiltere’den ayrılmayı düşünmeyen Richards, siyah-beyazlı kulübe teşekkür ederek teklifi geri çevirdi.

Sağ bek transferini Ocak ayına kadar erteleyen Beşiktaş, İsmail Köybaşı’nı sağ bekte kullanmaya karar verdi.