SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig’in ilk maçında kazanan Fenerbahçe’nin teknik direktörü İsmail Kartal, takımın oynadığı futboldan memnun olduğunu söyleyerek Karabükspor’u oynadığı futboldan dolayı tebrik etti.

“TAKIMI BİZ GERİ ÇEKMEDİK”

İlk golün ardından oyundan düştüklerini söyleyen İsmail Kartal, takıma 1-0’dan sonra savunma yapılsın diye taktik vermediğini söyledi.

İsmail Kartal maçtan sonra şu şekilde konuştu:

Ligin İlk haftası olmasın rağmen, en hazır en düzenli en mücadeleci bir takıma karşı oynadık. 3 gün önce ağır bir maç oynadılar ama bugün oldukça iyiydiler. İlk 15 dakika iyi başladık golü de bulduk. Ama sonrasında içsel bir çekilme oldu. Biz taktik vermedik. Sonra golü yedik. İkinci yarı toparladık öne de geçtik. Talihsiz bir gol  yedik. Uzaklaştırmak isterken Kadlec’e çartptı. Biz naptığımızı biliyoruz. Bu maçı kazanmak istiyorduk. rakiplerimiz kazanmıştı. Geçen sezonun aksine 3 puanla başladık bu çok iyi. Haftaya trabzon maçı zorlu geçecek. Oyuncularıma teşekkür ediyorum.

“RİSKE ETMEK İSTEMEDİM”

Oyuna Emenike’nin yerine giren Diego hakkında konuşan Kartal, “Diego çok kariyerli, uzun yıllar tanıdığımız bir isim. Her gittiği takımda sürekli oynadı. Geçen sene de Atletico’da oynadı. Şu an sakatlıktan dolayı kendisini riske etmek istemedim. Onu kademe kademe takıma adapte edeceğim.” diye konuştu.

“VEFA BORCUNU ÖDEDİK”

Maçtan önce teşekkürler plaketi verilen Baroni ile Yobo hakkında konuşan Kartal, “Yobo ve Baroni uzun yıllar hizmet etti. Bu hizmetin karşılığında taraftar bir vefa borcu ödedi. Böyle şeylerin olması çok güzel. Kulübümüz ödüllendirmeyle iyi bir iş yaptı. Onlara da kariyerinde başarılar dilerim.” dedi.