SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Şansızlık olumsuz etkiledi”

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Mehmet Nuri Ersoy, Spor Toto Süper Lig'in ilk haftasında yaptıkları Kasımpaşa maçında bazı şanssızlıklar yaşamalarına rağmen takımın performansından memnun olduklarını söyledi.

Güncellenme: 13:50, 31/08/2014
“Şansızlık olumsuz etkiledi”

Ersoy, ligde dün oynanan ve 1-1 tamamlanan karşılaşmada yaklaşık 35 dakika 1 kişi eksik oynadıklarını hatırlatarak, “Sezonun ilk maçında bazı şanssızlıklar yaşadık. Bunlar bizi olumsuz etkiledi ama 10 kişi kaldıktan sonra takımın performansında ciddi bir düşüş olmaması bizi sevindirdi. Buna sezonu iyi geçireceğimize dair bir işaret olarak bakıyoruz. Orta sahada biraz eksiklerimiz var. Bu eksiklerimiz en kısa zamanda giderilecektir. Tabii ki ilk maçımızdan 3 puan almayı isterdik ama olmadı” diye konuştu.

Başakşehir Fatih Terim Stadı’ndaki ilk resmi maça seyircinin e-bilet uygulamasından dolayı yeterince ilgi göstermediğini savunan Mehmet Nuri Ersoy, şunları kaydetti:

“Seyirci sayısı daha fazla olacaktı ama Passolig’in etkisinden dolayı az sayıda taraftar geldi. Bunun 3-4 hafta daha süreceğini düşünüyorum. Bütün statlarda aynı sorun yaşanıyor. Sistemde bazı Passolig kartlarının okunmasında sıkıntılar var. Passolig’in oturması sanırım biraz zaman alacak. Çok daha etkili ve başarılı bir çoğunluk yakalayacağımıza eminim. İnşallah kısa süre içinde oturur, taraftarlar da sisteme alışır ve işler kısa sürede rayına girer.”

Bu sezon ligin iddialı takımlarından birisi olacaklarını vurgulayan lacivert-turunculu kulübün basın sözcüsü, “Bu lige bir şeyler başarmaya geldik. Transferleri de o amaçla yapıyoruz. Süper Lig’de sembolik olarak yer almıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:13:20,