SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PWA Dünya Kupası tamamlandı

Alaçatı'da düzenlenen Pegasus Airlines Profesyonel Rüzgar Sörfü Birliği (PWA) Dünya Kupası'nda, erkeklerde dördüncü, kadınlarda ise ikinci ayak yarışları tamamlandı.

Güncellenme: 19:23, 31/08/2014
PWA Dünya Kupası tamamlandı

Slalom kategorisinde 35 ülkeden 59 erkek ve 22 kadın sporcu katıldığı organizasyonda son gün müsabakalarının ardından erkeklerde Fransız sporcular Julien Quentel, Antoine Albeau ve Pascal Toselli ilk 3 sırada yer aldı. Bu sonuçlara göre genel klasmanda 6267 puana sahip Antoine Albeau, ilk sıraya yükselirken, bu sporcuyu aynı ülkeden Cyril Moussilmani ve Pascal Toselli izledi. Alaçatı’daki mücadelede 25. sırada yer alan Türk sporcu Enes Yılmazer, genel klasmanda kendisine 28. sırada yer buldu.

Kadınlarda ise Alaçatı’daki ilk 3, Aruba Adaları’ndan Sarah-Quita Offringa, Fransız Delphine Cousin ile Türk sporcu Lena Erdil’den oluştu. Kadınlar genel klasmanda ilk 3 sıra değişmezken, Fransız Delphine Cousin (4167) birinci, aynı ülkeden Valerie Ghibaudo ikinci ve aynı puana sahip Lena Erdil de üçüncü sırada yer aldı. Alaçatı’da 5. olan bir diğer Türk sporcu Fulya Ünlü ise Lena Erdil’i takip etti.

Toplam 55 bin avro para ödülünün dağıltıldığı organizasyonda bin avro ödüllü hız yarışmasını erkeklerde Fransız Cedric Bordes, kadınlarda ise Sarah-Quita Offringa kazandı.

Alaçatı’daki yarışların tamamlanmasının ardından organizasyonun ödül töreni yapıldı.

Yayınlanma Tarihi:19:22,