SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Maçın kaderini değiştirdi

Bursaspor deplasmanında fazla pozisyon bulamayan Galatasaray yıldız futbolcusuyla kilidi açtı. Burak’ın sol ayağıyla uçarak yaptığı vuruş, ‘İşte Kral bu’ dedirtti.

Güncellenme: 09:10, 31/08/2014
Maçın kaderini değiştirdi

Galatasaray’ın son yıllarda ligde zorlandığı Bursaspor deplasmanında gözler en büyük gol umudu Burak Yılmaz'a çevrilmişti. Hazırlık döneminde eleştirilen hatta taraftarlarla tartışan, Süper Kupa'da Fenerbahçe'ye karşı kaybolan tecrübeli yıldız, Bursaspor önünde de ilk yarıda vasatı aşamadı. İlk 45 dakikada yüzde 61 ile topa sahip olan Galatasaray'ın 4'le en az pas atan, 5'le de en az top alan ismi olan Burak Yılmaz, ikinci devrede hem kimlik hem de 52. dakikada maçın kaderini değiştirdi.

BİR GOLÜ DE HARUN ENGELLEDİ

Hızlı gelişen G.Saray atağında önce topu rakibinden kafa ile söken, ardından da driplingle taşıyıp sağ kanattaki Bruma'ya pas veren Burak, Portekizli'nin adrese teslim ortasında sol ayakla uçarak vurdu ve ağları buldu. Az kullandığı sol ayağıyla zor pozisyonda nefis bir vuruş çıkartan yıldız futbolcu neden kral olduğunu da herkese gösterdi. Burak Yılmaz'ın 78. dakikadaki net pozisyonunu ise kaleci Harun başarıyla savuşturdu.