SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Günü kurtardı

31 Ağustos 2014

AÇIN genelinde iki takım da beklenenden uzak bir futbol sergiledi. Bursaspor, savunmada önemli hatalar yaparken, Galatasaray rakibinin bu zaaflarından yararlanarak goller buldu. Ev sahibi ekibin savunma hattının en iyi oyuncusu kaleci Harun'du. Diğerleri tel tel doküldü. Koca 45 dakikada Bursaspor'un ve Galatasaray'ın kaleyi bulan şutu yoktu.

SARI-KIRMIZILI ekibin en önemli oyuncusu kuşkusuz Selçuk İnan. G.Saray'daki ilk 2 sezonunda kazanılan iki şampiyonlukta da büyük pay sahibi olan Selçuk, geçen yıl büyük düşüş yaşamıştı. Ancak son F.Bahçe ve Bursaspor maçlarına bakarsak, Selçuk geçen yılı bile mumla aratıyor. Takım savunmasındaki rolü gereği defansif anlamda fazla efor harcadığı için hücuma katkı veremiyor. GEÇEN haftaki Süper Kupa maçındaki performansına göre daha iyi görünen Galatasaray, ileri için umut verse de bunu kısa vadede beklemek yanlış olur.

PRANDELLİ beni hayal kırıklığına uğratıyor. 2 ciddi rakip karşısında izlediğim Galatasaray klasik bir kontratan takımı olmuş. Kanatlardaki hızlı oyuncuların çizgiye inip orta yapmaları dışında hiçbir taktik varyasyon çalışılmamış sanki. Galatasaray bu anlayışla kapanan takımlara karşı çok zorlanır.

BURAK'IN kendi çabasıyla ürettiği ilk gol takımına nefes aldırdı. Olcan'ın girdikten sonraki katkısı önemli. Bruma sahanın en iyilerinden biriydi, neden çıktığını anlamadım. Sneijder istekli ama yetersiz. G.Saray'ın en iyisi kaleci Muslera'ydı.

BURSASPSOR'UN bu savunma yapısıyla başı çok ağrır. Holmen ve Josue'nin katkısını görmeden net bir şey söylemek yanlış olur.

HAKEM Halis Özkahya'yı çok beğendim. Topu oyunda tutması ve ikili mücadelelerdeki yorumu son derece yerindeydi. Yarodımcı hakem Kemal Yılmaz'ın ikinci goldeki ofsayt yorumu mükemmeldi. Önceki günkü hakem yönetimlerine bakınca Özkahya ve ekibinin performansı MHK'ye nefes aldırdı.

BU sezonu “Süleyman Seba Sezonu” olarak adlandıran TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve ekibini yürekten kutluyorum.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek