SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiliz basınına konuşan Özil, Arsenal taraftarlarının kendisi hakkındaki düşüncelerine önem verdiğini belirterek, “Beklentilerin çok yüksek olması, beni sevindiriyor. Kendimden de beklentim çok çünkü dünyanın en iyi 10 numaralarından birisiyim” dedi.

Arsenal’da son maçlarda orta sahanın soluna yakın oynaması nedeniyle performansının düştüğünü söyleyen Mesut, “Taraftarlar, antrenörler, oyuncular ve herkes en iyi oyun kurucu olarak görev yapabildiğimi biliyor. Real Madrid’teyken sağ tarafa yakın oynardım. Bundan hoşlanırdım çünkü sol ayaklı olduğumdan içeriye orta keserek asist yapabilir ve kaleye şutlar çekebilirdim. Solda oynamaksa çok daha zor bir şey” ifadelerini kullandı.

Arsenal Teknik Direktörü Arsene Wenger’in Özil hakkında basına yaptığı “futbolu, virtüoz bir müzisyen gibi oynuyor. Onun gibi çok fazla oyuncu yok” değerlendirmelerinden memnuniyet duyduğunu vurgulayan 25 yaşındaki oyuncu, Arsenal’ın 18 yıldır görevini başarıyla sürdüren Fransız teknik adamla gurur duyması gerektiğini ifade etti.

Wenger yönetiminde futbolunu daha da geliştirebileceğini kaydeden Özil, “Arsenal, tabii ki bu sezon Premier Lig’i kazanabilir. Şampiyonlar Ligi’nde daha da iyi oynayabileceğimizi göstermek istiyoruz. Finale çıkacak potansiyelimiz var” değerlendirmesinde bulundu.