SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe ve Galatasaray iyice abarttı!

Türkiye, tarihinde ilk kez kürekte bir dünya madalyası kazandı. Ancak Fenerbahçe ve Galatasaray, resmi sitelerinde sadece kendi sporcularının isimlerini yazıp kutladı.

Güncellenme: 13:32, 30/08/2014
Fenerbahçe ve Galatasaray iyice abarttı!

Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki ezeli rekabetin çirkin yüzü, gün geçmiyor ki başka bir alanda kendini göstermesin. Henüz Süper Kupa'daki rezalet konuşulurken, ‘bu kadarına da pes' dedirtecek daha vahim bir tablo dün kürekte yaşandı. Dünya Kürek Şampiyonası'nda Galatasaray'dan 5 kürekçi ve bir dümenci, Fenerbahçe'den de 3 kürekçinin birlikte yarıştığı Hafif Kilo 8 Tek Milli Takımı, Almanya ve İtalya'nın ardından üçüncü olarak Türkiye'ye tarihindeki ilk madalyasını kazandırdı. Ancak iki dev kulübümüz, 52 yıldır yapılan şampiyonada gelen bu tarihi başarıyı birlikte kazanan 9 sporcumuzun isimlerini resmi sitelerinde beraber vermek yerine, sadece kendi kulüplerinde kürek çeken sporcuları yayınladı. Milli Takım söz konusu olduğunda bile centilmenlik gösteremeyen ve sadece kendi sporcularını kutlayan ezeli rakipler, Türk sporunun geldiği noktayı bir kez daha gözler önüne serdi.

İŞTE O KAHRAMANLAR

Ahmet Yumrukaya (G.Saray) Cem Yılmaz (G.Saray) Hüseyin Kandemir (G.Saray) Bayram Sönmez (G.Saray) Burak Özdemir (G.Saray) Kaan Şahin (G.Saray) Engin Özkan (F.Bahçe) Dogşah Bölük (F.Bahçe) Mert Kaan Kartal (F.Bahçe)

HAFİF KİLO 8 TEK FİNAL

1. Almanya 05:31.290 2. İtalya 05:33.870 3. TÜRKİYE 05:34.200 4. Hollanda 05:40.160 5. ABD 05:41.640