SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden TKİ Tavşanlı Linyitspor, Manisaspor’dan Burak Can Balcı’yı kiraladı.

Teknik Direktör Ali Nail Durmuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sezona güçlü bir kadroyla başlamak için transfer çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Son olarak Manisaspor’dan orta saha oyuncusu Burak Can Balcı ile 1 yıllık kiralık sözleşme imzaladıklarını belirten Durmuş, şöyle konuştu:

“Geçen sezonki kadromuzdan sadece kaleci Erhan Aslan, Soner Özdemir, Kemal Okyay, Hasan Yaşar, Musa Dolu ve Veli Akbulut olmak üzere 6 oyuncumuz kaldı. Diğer oyuncular, PTT 1. Lig ve Spor Toto 2. Lig’den bazı takımlara gitti. Çünkü hepsinin kontrat süreleri sona ermişti. Takımımızı yüzde 90 değiştirmek zorunda kaldık. Şu an itibarıyla 24 lisanslı oyuncumuz var. Transfer dönemi 1 Eylül’de bitecek. Bir santrfor, bir stoper, bir de orta saha oyuncusu alarak transferi kapatacağız.”

Durmuş, kendisiyle yola devam etme kararı alan kulüp yöneticilerine teşekkür etti.

Yöneticilerin, maddi sıkıntıyı aşıp transfer yasağının kaldırılmasını sağladığını dile getiren Durmuş, “Transfer yasağının kaldırılmasının başarılması çok önemliydi. Yönetimimiz, transfer için önemli bir bütçe oluşturdu. Böylece yeni bir takım kurduk” ifadesini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:17:42,