SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Bu galibiyet çok iyi oldu”

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, "Bu galibiyet çok iyi oldu. Galatasaray maçında daha iyi bir Eskişehirspor'u izlettireceğiz" dedi.

Güncellenme: 21:54, 30/08/2014
“Bu galibiyet çok iyi oldu”

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Torku Konyaspor maçının ardından düzenlediği basın toplantısında, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı.

Böylesine bir zafer gününde lige güzel bir zaferle başlamak istediklerini ifade eden Sağlam, şöyle konuştu:

“Konyaspor sezona iddialı girdi. Böyle bir takım karşısında çok erken golü yiyip, oyunu çevirmek kolay olmadı. Mücadele edince rakipten daha fazla koşup daha fazla isteyince, futbolun doğrularını yapınca kalitemiz ortaya çıkıyor. Yeni gelen arkadaşlarımızın adaptasyonu zaman alacak. Bu değişim sancılarını yaşayacağız. Taraftarımızdan belli bir süre hoşgörülü olmasını istiyoruz. Taraftarımızın desteğiyle hedeften kopmadan takım oyununu oturtmaya çalışacağız. Bu galibiyet çok iyi oldu. Galatasaray maçında daha iyi bir Eskişehirspor’u izlettireceğiz.”

Sağlam, passolig ile ilgili sıkıntılı bir süreç yaşandığına değinerek, maça gelen taraftarlara teşekkür etti.

Passolig uygulamasının kabullenilmesi gerektiğini belirten Sağlam, “Taraftarımız sorumluluk alıp ve kartlarını alarak bizim başarımıza ortak olacaktır. Böyle yarı yarıya bile dolu olmayan bir tribünün önünde oynamak bizi mutlu etmiyor. Gençlerbirliği maçında dolu tribünler önünde oynamak istiyoruz” diye konuştu.

Sağlam, güzel bir zeminde maçın oynanmasını sağlayan Atatürk Stadı’nın görevlilerine de teşekkür etti.