SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hasan Subaşı Tesisleri’nde gerçekleştirilen törenle 27 yaşındaki kaptan Canikli ile bir yıllık sözleşme imzalandı.

Antalyaspor Hentbol Şubesi Sorumlusu Hakan İrban, törende yaptığı konuşmada, takım olarak ilk transferlerini gerçekleştirdiklerini söyledi.

Canikli’nin iki yıldır Antalyaspor’da mücadele ettiğini ve güzel bir performans sergilediğini anlatan İrban, “Canikli ile yeniden yollarımızı birleştirme kararı aldık. Hem Antalyaspor adına hem de Ali kardeşimiz adına yeni sezonun hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu yılki hedefimiz ligi daha üst sıralarda tamamlayarak, Avrupa yolunda ilerlemek” dedi.

Hentbol branşının Türkiye’de gerekli ilgiyi görmemesinden yakınan İrban, küçük bütçelerle büyük hedeflere doğru ilerlediklerini kaydetti. Hakan İrban, manevi desteğin bile kendilerine yeteceğini ifade etti.

Kaptan Canikli de Antalyaspor’da olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Takımın her geçen yıl güçlendiğini söyleyen Canikli, “Hedefimiz şampiyonluk, benim hedefim de milli takım” diye konuştu.

Antrenör Tufan Dağseven de bu yıl sezonu erken açtıklarını, bunun avantajını da ligde göreceklerini bildirdi. Bu yıl ligi en iyi noktada bitirmek istediklerini dile getiren Canikli, “Asıl amaç play off ve Avrupa kupaları, güzel transferlerle bu hedeflerimizi gerçekleştireceğimize inanıyorum” dedi.