SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçen sezon ligin yanı sıra Türkiye Kupası ve Avrupa maçlarında mücadele eden Türkiye Basketbol Ligi takımlarından Royal Halı Gaziantep, yeni sezonda sadece lige konsantre olacak.

Genel menajer Boray Dail, yaptığı açıklamada, Slovenya’da gerçekleştirilen 15 günlük kampın oldukça verimli geçtiğini söyledi.

Kamp döneminde 3 önemli hazırlık maçı yaptıklarını belirten Dai, “Hazırlık maçlarında sonuçtan ziyade takımdaki uyumu merak ediyorduk. Nitekim uyum anlamında da iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Gerek yerli, gerekse yabancı sporcularımız arasında ciddi oranda uyum sağlandı” dedi.

Dai, yeni sezon hazırlıklarını yaklaşık 10 gün kendi tesislerinde sürdüreceklerini, ardından da Bursa’da düzenlenecek Cevat Soydaş Turnuvası’na katılacaklarını kaydetti.

Geçen sezon 3 kulvarda mücadele ettiklerini hatırlatan Dai, şöyle konuştu:

“Bu sezon önceki yıllara göre daha avantajlıyız. Çünkü, geçen yıl bir yandan ligde başarılı olmaya çalışırken diğer yandan da Avrupa ve Türkiye Kupası maçlarında mücadele ediyorduk. Dolayısıyla 3 kulvarda yer almamız ister istemez konsantrasyonumuzu dağıtıyordu. Ama bu yıl tüm konsantrasyonumuzu lige vereceğiz.”

Yayınlanma Tarihi:16:45,