SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Avrupa Ligi play-off turundan Fransız ekibi Saint-Etienne’e elenen Kardemir Karabükspor’un Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, dramatik bir veda olduğunu söyledi.

Kafkas, şunları kaydetti:

“İlk yarı rakip, oyunu kontrolünde tuttu. ikinci yarı oyuna hamlelerle, sistemle ilgili birtakım değişiklikler yaptık. Oyunu tutmayı başardık. yakaladığımız pozisyonlar da oldu. Zaman zaman biz, zaman zaman onlar baskılı oynadı. Penaltılar bir şans. Avantajlı olmamıza rağmen son iki penaltıyı kaçırıp elendik. İlk defa katıldığımız ve böylesine mücadele verdiğimiz bu gurupta, oyuncularım ellerinden geleni yaptı.”

Futbolculara teşekkür eden Kafkas, “Lige dönmemiz gerekiyor, lig başlıyor. İnşallah seneye yakalarız UEFA’da oynamayı. Tecrübesiz bir takımız. Biz bir yılda buraya geldik. Başkanımız ve biz yeni göreve geldik. Önümüzdeki yıllarda doğru yapılanmayla, daha iyi transferlerle gruplara mutlaka kalacağız” dedi.

Kafkas, Kardemir Karabüskpor’un Türkiye’de ses getirecek bir takım yapma gücüne sahip olduklarını, elendikleri için üzüldüklerini, tekrar bu şansı yakalamak için bir yıl beklemek zorunda kalacaklarını vurguladı. Penaltı kullanan futbolcuların seçimi konusunda gelen bir soruya Kafkas, en iyi penaltı atacak 5 oyuncuyu seçtiğini, zaten bu futbolculardan başka da kimsenin atmak istemediğini belirtti.