SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanya’nın evsahipliğinde yarın başlayacak 2014 FIBA Dünya Kupası’na katılan 24 takım hazırlıklarını tamamladı.

Sevilla, Granada, Gran Canaria ve Bilbao’da oynanacak grup maçları için bu kentlere gelen milli takımlar, ilk maçlarını bekliyor.

Kupa öncesi hazırlık maçlarına bakıldığında dikkati çeken ülkeler, tüm maçlarını kazanan ve kupanın favorileri gösterilen evsahibi İspanya ile son dünya şampiyonu ABD oldu.

Hazırlık maçlarında İspanya 8’de 8, ABD’de 4’te 4 galibiyet alırken, diğer bir güçlü takım Litvanya ise oynadığı 12 hazırlık maçının sadece 2’sinde yenildi.

9 maçta 2 galibiyet alan Türkiye’nin bulunduğu C Grubu’ndaki diğer takımlar ise hazırlık maçlarında Yeni Zelanda’nın 7 galibiyet ve 6 mağlubiyeti, Dominik Cumhuriyeti’nin 8 galibiyet ve 5 mağlubiyeti, Ukrayna’nın 3 galibiyet ve 7 mağlubiyeti, Finlandiya’nın ise 1 galibiyet ve 6 mağlubiyeti bulunuyor.

Kupa öncesi yapılan tahminlerde, altın madalyanın İspanya veya ABD’nin olacağı görüşünde birleşilirken, Litvanya ise bronz madalyanın en güçlü adayı gösteriliyor.

GRUPTA EN İYİ İKİNCİ TAKIM TÜRKİYE

Bahis şirketlerinde C Grubu’nda ABD’nin ardından en iyi ikinci takım, Türkiye gösterildi. Tahminlerde C Grubu’nda sıralama şu şekilde oluştu:

ABD, Türkiye, Finlandiya, Ukrayna, Dominik Cumhuriyeti, Yeni Zelanda.

C Grubu’nda tüm takımlar Bilbao’daki Melia Otel’de konaklamasına rağmen ABD’nin Gran Hotel Domine’de ayrı kalması da dikkatlerden kaçmadı.

Yayınlanma Tarihi:12:12,