SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun (TAF) geleceğin şampiyonlarını belirlemek için düzenlediği Erzurum kampı, 448 sporcunun katılımıyla başladı.

Ülke genelinde düzenlenen küçükler ve yıldızlar kategorilerindeki müsabakalarda dereceye giren sporcular, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü atletizm sahasında “Turkcell 2020 Küçükler ve Yıldızlar Olimpik Hazırlık Kampı”na girdi.

TAF Teknik Kurul Üyesi ve Genel Koordinatör Hanifi Aslantürk, federasyon olarak 2020’de yapılacak olimpiyatlara hazırlık kapsamında Erzurum’da kamp çalışmasına başladıklarını söyledi. Aslantürk, hazırlık kampında 8’i yabancı 78 antrenör gözetiminde çalışan sporculara, yoğun bir antrenman programı uygulandığını ifade etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Spor Genel Müdürlüğü’nden aldıkları destekler sayesinde kısa sürede büyük işler başaracaklarına inandıklarını vurgulayan Aslantürk, şöyle konuştu:

“Geleceğin şampiyonlarını inşallah buradan çıkarmayı düşünüyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın, Spor Genel Müdürlüğümüzün çok büyük desteklerini görüyoruz. Bu destekler sayesinde çok büyük şampiyonalara katılacak sporcuların buradan çıkacağına eminiz. Bundan sonra da 2020’ye kadar bu sporcularımızın takibini yapacağız. Tüm eksiklerini çözme konusunda yardımcı olacağız. Antrenörlerimizi sürekli güncelleştirip, bilgilendirme yapacağız. Biz onları yönlendireceğiz, ondan sonra başarı muhakkak gelecektir. Buna da inanıyoruz.”

Aslantürk, kampın son günlerinde yarışlar yapacaklarını, gelecek vaat eden yetenekleri ortaya çıkaracaklarını kaydetti.