SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rize’de puanlar paylaşıldı

Spor Toto Süper Lig'in ilk haftasında Çaykur Rizespor, kendi sahasında Gençlerbirliği'ni konuk etti. Karşılaşma 1-1 gollü beraberlikle sona erirken iki takım Süper Lig'e birer puan alarak başladı.

Güncellenme: 22:59, 29/08/2014
Rize’de puanlar paylaşıldı

Spor Toto Süper Lig’in Karadeniz temsilcilerinden Çaykur Rizespor kendi evinde Gençlerbirliği ile yenişemedi. Karşılaşma 1-1 Sona erdi.

Böylelikle iki takım Spor Toto Süper Lig’e 1 puan alarak yenilgisiz bir başlangıç yaptı.

İKİNCİ YARIDAN ÖNEMLİ DAKİKALAR

90+3 Karşılaşma’da başka gol olmayınca iki takım yenişemedi ve Çaykur Rizespor kendi evinde Gençlerbirliği ile 1-1 berabere kaldı.

90′  Maçın sonuna en az 3 dakika ilave ediliyor.

89′ Gençlerbirliği maçtaki üçüncü ve son oyuncu değişikliği hakkını kullanıyor. Oyundan çıkan isim Mervan Çelik olurken oyuna dahil olan isim İrfan Can Kahveci oluyor.

86′ Lomano Lua-Lua rakibi Jean-Jacques Gosso’dan topu kurtarıyor fakat Jean-Jacques Gosso yatarak sert bir müdahelede bulunduğundan dolayı hakem Volkan Bayarslan tarafından sarı kart ile cezalandırılıyor.

84′ Orta alanda topla buluşan Lomano Lua-Lua rakibinden sıyrılıyor fakat Uğur Çiftçi, Lomano Lua-Lua’yı çekerek faul yapıyor ve hakem sarı kartını Uğur Çiftçi için kullanıyor.

81′ Gençlerbirliği maçtaki ikinci değişikliği hakkını kullanıyor. Oyundan çıkan isim Doğa Kaya olurken oyuna dahil olan isim Uğur Çiftçi oluyor.

77′ Gençlerbirliği takımında ilk oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Oyundan çıkan isim Guido Kocer olurken yerine giren isim Deniz Naki oluyor.

70′ Hakem Volkan Bayarslan, Gençlerbirliği oyuncusu Guido Kocer’e itirazlarından dolayı sarı kart gösteriyor.

65′ Orta sahada topla buluşan Nizamettin Çalışkan topla birlikte ilerlemek isterken Kıvanç Karakaş tarafından yere düşürülüyor ve hakem sarı kartını Kıvanç Karakaş’a gösteriyor.Sarı kart pozisyonuna yedek kulübesinde itiraz eden Sedat Bayrak hakem Volkan Bayarslan tarafından sarı kart ile cezalandırılıyor.

62′ GOOLLL!! Çaykur Rizespor Ümit Korkmaz ile beraberliği yakalıyor.

56′ Orta alanda kazanılan top sonrası Mervan Çelik pasını Hakan Aslantaş’a veriyor. Ceza sahasının gerisinde kaleyi sağ çaprazdan gören bir noktadan Hakan Aslantaş’ın şutunda top kalenin solundan auta gidiyor.

46′ Maçın ikinci yarısı hakem Volkan Bayarslan’ın düdüğü ile başlıyor.Çaykur Rizespor ikinci yarıya oyuncu değişiklikleri ile başlıyor. İlk değişiklikte oyundan çıkan isim Liban Abdi olurken yerine giren isim Filip Holosko oluyor. İkinci değişiklikte ise Kağan Söylemezgiller kenara gelirken oyuna dahil olan isim Ümit Korkmaz oluyor. Çaykur Rizespor takımının böylece bir oyuncu değişikliği hakkı kalıyor.

İLK YARIDAN ÖNEMLİ DAKİKALAR

45′ İlk yarının sonucu Çaykur Rizespor 0 – 1 Gençlerbirliği

43′ Sol kanattan kazanılan serbest vuruşta Murat Duruer pasını Ali Adnan’a veriyor. Ali Adnan sol taraftan ceza sahasına girer girmez topu sağına çekiyor ve çok sert vuruyor fakat kale ağzında Gençlerbirliği defansında Ahmet Yılmaz Çalık son anda topu uzaklaştırıyor. Uzaklaşan top havalanarak ceza yayı üzerinde bulunan Murat Duruer’in önüne düşüyor. Murat Duruer sol ayağı ile gelişine şutunu çekiyor fakat top farklı bir şekilde auta gidiyor.

33′ Sağ taraftan topla birlikte ilerlemek isteyen Kıvanç Karakaş’a Mervan Çelik yerden kayarak sert bir müdahelede bulunduğundan dolayı hakem tarafından sarı kart ile cezalandırılıyor.

31′ GOOOLL!! Gençlerbirliği Guido Kocer’in attığı gol ile 1-0 öne geçiyor. Sol kanattan kazanılan taç atışında Dusko Tosic topu Bogdan Stancu’ya aktarıyor. Bogdan Stancu tek top oynayarak biraz gerisindeki Jean-Jacques Gosso’yu görüyor. Orta alanda topla buluşan Jean-Jacques Gosso sağ tarafta hareketlenen Guido Kocer’e pasını veriyor. Ceza yayının sağ tarafında topla buluşan Guido Kocer topu soluna çektikten sonra yerden çok düzgün vurarak takımını 1-0 öne geçiren golü kaydediyor.

22′ Defanstan gelen uzun topa orta sahanın biraz ilerisinde beraber yükselen Bogdan Stancu ve Kağan Söylemezgiller oluyor fakat hakem Kağan Söylemezgiller’in rakibine sıçrarken yapmış olduğu müdaheleyi faul olarak değerlendiriyor.

15′ Gençlerbirliği sağ kanattan köşe vuruşu kazanıyor. Topun başına geçen Guido Kocer sol ayağı ile altıpasın içine ortasını yapıyor fakat Çaykur Rizespor defansında Ousmane Viera topu uzaklaştırmayı başarıyor.

10′ Doğa Kaya’nın atmış olduğu uzun pas ile sol kanatta son çizgide topla buluşan Dusko Tosic rakibinden sıyrıldıktan sonra ceza sahası içerisinde kaleyi sol çaprazdan gören bir noktadan sağ ayağı ile şutunu çekiyor fakat Çaykur Rizespor defansında Koray Altınay araya ayağını koyarak bu şutu engellemeyi başarıyor.

8′ Sol kanatta topla birlikte ilerleyen Lomano Lua-Lua topu önüne attıktan sonra rakibi Doğa Kaya’nın yandan kayarak yapmış olduğu sert müdahele ile yerde kalıyor ve hakem Doğa Kaya için sarı kartını kullanıyor.

1′ Karşılaşmaya hakemi maçı başlatan düdüğünü çalıyor.

İŞTE İLK 11’LER

Rizespor’un ilk 11’i: Serkan, Viera, Giray, Koray, Ali Adnan, Kağan, Kıvanç, Kweuke, Ali Abdi, Murat, Lua Lua

Gençlerbirliği’nin ilk 11’i: Dahlin, Gosso Gosso, Ahmet, Tosic, Hikmet, Doğa, Guido, Hakan, Nizamettin, Mervan, Stancu

Yayınlanma Tarihi:21:04,