SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TFF Süper Kupa finalinde penaltı atışları sırasında yaptığı hareketler ile tepki çeken Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel, maç sonunda yaptığı açıklamalar ile gerilimi iyice tırmandırmıştı.

 

Yaşanan olayların ardından Türkiye Futbol gündeminin başına oturan tecrübeli kaleci, Disiplin Kurulu’na sevk edilmiş ve kendisinden savunma yapması istenmişti. Volkan’ın yapacağı savunmaya tepki gösteren Galatasaray yönetimi, Basın Sözcüsü Şükrü Ergün’ün ağzından sert açıklamalarda bulundu.

Volkan’ın yapacağı savunmanın sadece bahanelerden oluştuğunu savunan Ergün, ağır ithamlarda bulundu. Savunmasında Melo’nun kendisine İngilizce küfür ettiğini söyleyen Volkan’a tepki gösteren Ergün, Hürriyet’e yaptığı açıklamada “Volkan yalan söylüyor. Hakemin duymadığı küfrü sen nasıl duydun Volkan Demirel? Buna kimsenin inanacağını sanmıyorum. Hakem zaten bu küfrü duysa gerekli cezayı da keser ve raporuna yazar. Kısaca sahada kimsenin duymadığı küfrü kaledeki Volkan Demirel nasıl duymuş?” dedi.

 

Sahada yapılan her hareketin kameralar tarafından kayıt altına alındığının da altını çizen Ergün “Ayrıca diğer ithamlarına gelince…90 dakikayı en ince detayına çeken kameraların olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Maç içinde kimin kimi tahrik ettiği de zaten görüntü kayıtlarından belli oluyor. Melo'nun böyle bir görüntüsü var mı? Kimin olduğunu da biliyoruz herhalde…Kısaca biz her türlü bahaneyi üreteceklerini çok iyi biliyoruz. Bize göre bunları kimseye inandıramazlar” açıklamasında bulundu.